Zula Sunucu Bağlantı Hatası Xml Url Alınamadı – Kesin Çözüm

Herkesin severek oynadığı Zula oyununda birtakım hatalar meydana gelebiliyor. Bunlardan biriside zula xml url hatası. Bu hata neden kaynaklanıyor. Bu hatanın çözümü var mı diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Zula oyununda karşılaşılan sunucu bağlantı hatası xml url alınamadı neden karşımıza çıkar. Bu hatanın çözümü nedir?

Zula Sunucu Bağlantı Hatası Xml Url Alınamadı – Kesin Çözüm

Zula oyununu açarken xml url hatası ile karşılaşmamızın sebebi oyunu açarken veya güncelleme yaparken eksik dosya inmesinden kaynaklıdır.

Oyun güncellenirken internet bağlantınızda herhangi bir kopma yaşandıysa güncelleme esnasında dosyalar tam olarak inmeyebilir.

Zula oyununu açtığımızda karşılaştığımız sunucu bağlantı hatası xml url alınamadı sorunu çözümü için öncelikle yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

1.Yöntem

İlk yöntem olarak oyunun kurulu olduğu dizine girin. Genelde C:\LokumGames\ZulaGame yolu üzerinden yüklü olur.

Buradan zula.exe adlı dosyayı bulun ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Bu işlemi yaptığınızda güncelleme esnasında yüklenemeyen eksik dosyaları yükleyebilirsiniz.

2.Yöntem

Yukarıdaki birinci yöntem işe yaramadıysa ikinci yöntem olarak get xml url failed hatası çözümü için Windows+R kısayol tuşlarını kullanarak Çalıştır penceresini açın.

Çalıştır penceresine %temp% yazıp tamam butonuna tıklayın. Açılan pencerede zula ilgili gördüğünüz tüm dosyaları silin ve oyunu tekrardan açmayı deneyin.

zula xml url hatası
Yukarıdaki iki yöntemde işe yaramadıysa internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var. İnternet bağlantınızın yavaş olması veya evinizde bulunan modemden kaynaklı bir sorun olabilir.

İnternet bağlantınızın yavaş olması oyunu açarken sorun yaratabilir. Çünkü Zula oyunu online bir oyun olduğu için sürekli olarak ağ akışı vardır.

Bağlantınızın yavaş olması gerekli verileri aktarmada problem yaratabilir bu sebeple xml url hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunun için modeminizi kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Bu işlemi uyguladıktan sonra zula oyununu tekrardan açıp xml url alınamadı hatasını alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Kulağa basit gibi geliyor fakat Zula oyununu yönetici olarak çalıştırmak sunucu bağlantı hatası çözümü için yeterli olabilir.

Oyuna sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırarak girmeyi deneyin.Bilgisayarınızın sistemi güncel olduğu halde zula sunucu bağlantı hatası xml url alınamadı yazısı ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

 • Bilgisayarınızda oyunun yüklü olduğu klasörü açın ve Zula.exe dosyasına sağ tıklayıp özellikler kısmına giriş yapın.
 • Özellikler penceresinden uyumluluk sekmesine gelin.
 • Uyumluluk sekmesinde Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra artık oyunu açmak istediğinizde yönetici olarak çalışacaktır.

Bilgisayarım Zulayı açar mı? Zulayı kaldırır mı? sistemim oyunu açmaya yeterli mi? diye soruyorsanız aşağıda bulunan sistem gereksinimlerine bakarak bilgisayarınızın sistemini karşılaştırabilirsiniz.

Bilgisayarınız Zula oyununu destekliyor mu? sorusunu soruyorsanız aşağıdaki sistem gereksinimlerinden kontrol edebilirsiniz.

Zula Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 7 / 8 / 10 32 Bit
 • CPU : Dual Core CPU 2.4 Ghz
 • Ekran Kartı : Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 M320
 • Hard Disk : 4 GB İndirme, 5 GB Saklama hacmi

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 7 / 8 / 10 64 Bit
 • CPU : Dual Core CPU 3.0 GHz
 • RAM : 4 GB
 • Ekran Kartı : Graphics Intel HD 520 / Radeon R7 M260
 • Hard Disk : 4 GB İndirme, 6 GB Saklama hacmi

Zula oyununu açarken hata ile karşılaşıyorsanız zula bir türlü açılmıyor ise sizler için bu yazımızda çözüm yollarından bahsettik.

Yukarıdaki yazımızda bulunan yöntemler sayesinde artık xml url hatası, sunucu bağlantı hatası xml url alınamadı, zula xml url bağlantı hatası gibi hatalar ile artık karşılaşmayacaksınız.

Zula oyununa giriş yaparken battleye hatası ile karşılaşıyorsanız Zula Battleye Hatası – Kesin Çözümü (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

“Zula Sunucu Bağlantı Hatası Xml Url Alınamadı – Kesin Çözüm” üzerine bir yorum

Yorum yapın