Zula Battleye Hatası (Çözümü)

Zula battleye hatası yaşıyorsanız yazımız içerisinde yer alan basit çözüm yöntemi ile bu hatadan tamamen kurtulabilirsiniz. Daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.

Zula Battleye Hatası (Çözümü)

Herkesin severek oynadığı Zula oyununda oyunu açarken yaşanılan battleye hatası çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Öncelikle Bilgisayarımı açın.
  • Yerel Disk C > Program Dosyaları (x86) yolunu izleyin.
  • Buradan Common Files klasörüne girin.
  • Klasör içerisinde yer alan Battleye dosyasını silin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık oyuna giriş yapabilirsiniz. Muhtemelen artık Zula battleye hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Sorun hâla devam ediyorsa masaüstünde bulunan Zula.exe dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler diyin.

  • Özellikler penceresinde Uyumluluk sekmesine gelin.
  • Bu programın çalıştıracağı uyumluluk modu kısmın işaretleyip Windows 7 yapın ve uygula diyin.

Sorun çözülmediyse Windows arama çubuğuna Gelişmiş Sistem Ayarları yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

  • Sistem özellikleri penceresinde Performans kısmındaki Ayarlar bölümüne girin.
  • Üst sekmeden Veri Yürütme Engellemesi kısmına gelin.
  • Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç” seçeneğini işaretleyin.

zula battleye sorunu

Daha sonra ekle kısmından masaüstünde bulunan zula.exe dosyasını ekleyin. Ardından oyunun kurulu olduğu dizinde yer alan zula_launcher dosyasını ekleyin.

Görselde yer alan iki exe dosyasınıda eklemeyi unutmayın. İsimleri aynı olabilir fakat dizin yolları farklıdır. Birisi masaüstünde yer alan exe dosyası diğerisi oyunun kurulu olduğu ana dizinde yer alan zula launcher dosyasıdır.

Yukarıdaki adımları eksiksiz şekilde uyguladıktan sonra oyuna giriş yapayı deneyin ve zula battleye hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Bu yazımızda sizlere üç farklı yöntem ile battleye hatasından nasıl kurtulabiliriz onlardan bahsettik. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Zula Nasıl İndirilir?

Zula oyununu bilgisayarınıza indirmek için öncelikle Zula Resmi web sitesini ziyaret edin. Siteye buradan erişebilirsiniz. Sitenin sağ üst kısmında yer alan Hemen İndir butonuna tıklayarak oyunu kolaylıkla bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Zula oyununa giriş yaparken xml url hatası alıyorsanız çözümü için Zula Sunucu Bağlantı Hatası Xml Url Alınamadı – Kesin Çözüm başlıklı yazımızı okuyun.

“Zula Battleye Hatası (Çözümü)” üzerine bir yorum

Yorum yapın