Zula Lobiye Atma Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda Zula oyununu açmak istediğinizde zula lobiye atma sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Zula Lobiye Atma Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda Zula oyunu kurulu ise ve oyunu açtığınızda zula lobiye atma sorunu ile karşılaşıyorsanız çözüm yolları için doğru yerdesiniz.

Oyun içerisinde lobiye atmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şu şekildedir;

  • İnternet bağlantınız ile alakalı olabilir.
  • Oyun sunucularından kaynaklı olabilir.

İlk olarak internet bağlantınızın stabil bir şekilde çalıştığından emin olun. Eğer bağlantınız kopukluk veya yavaşlama meydana geliyorsa modeminize reset atmayı deneyin.

Modeminizi güç tuşundan kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra tarayıcınızı açın ve Fast adresine giderek hız testi gerçekleştirin.

Modeminize reset attıktan sonra internet bağlantınızda ve bağlantı hızınızda bir problem görmüyorsanız tekrardan Zula’ya giriş yapmayı deneyin. Zula’ya girdiğinizde lobiye atma sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu hatanın çözümü için ikinci adım olarak şu yolu izleyin;

  • Oyunun kurulu olduğu dizine gidin. (C:\Program Files\Zula\Game)
  • Game klasörü içerisine girin.
  • ca” adlı sertifika dosyasını bulun.
  • Sağ tıklayıp Sertifika Yükle seçeneğine tıklayın.

zula sertifika yükleme

Yukarıdaki adımları sırasıyla takip edip bahsedilen yere geldikten sonra açılan pencerede yukarıdaki görselde olduğu gibi Geçerli Kullanıcı seçeneğini seçip Sonraki butonuna tıklayın. Ardından ileri diyerek kurulum işlemini tamamlayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra tüm pencereleri kapatın ve ardından Zula oyununu açarak lobiye atma sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Tüm bunlara rağmen zula lobiye atma sorunu yaşıyorsanız oyun sunucularından kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Böylece Zula oyununu oynayan kullanıcıların yaşamış olduğu lobiye atma sorununu detaylı bir şekilde ele almış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Zula oyununda arkadaş nasıl eklenir bilmiyorsanız Zula Arkadaş Ekleme (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın