Youtube Bir Sorun Oluştu Hatası (Çözümü)

Tarayıcınızda youtube bir sorun oluştu hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Youtube Bir Sorun Oluştu Hatası (Çözümü)

Youtube giriş yapmak isteyen birçok kullanıcıların sıkça karşılaştığı youtube bir sorun oluştu hatası nasıl çözülür bunu öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

YouTube sunucuyla ilgili bir sorun oluştu 400 gibi uyarı mesajları veya hatalar ile neden karşılaşıyoruz diye soracak olursanız bu durumun başlıca nedeni reklam engelleme eklentileridir.

Eğer kullanmış olduğunuz tarayıcınızda AdBlock yani reklam engelleme eklentisi yüklü ve aktif ise bu tarz sorunlar yaşamanız muhtemeldir. Böyle bir durumda şu yol izlenebilir;

  • Chrome tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Diğer araçlar > Uzantılar yolunu izleyin.

youtube adblock kaldırma

Uzantılar penceresinde tarayıcınızda yüklü olan AdBlock eklentisini göreceksiniz. Bu kısımdan AdBlock eklentisini dilerseniz pasif hâle getirin veya tamamen silin.

AdBlock eklentisini devre dışı bıraktıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatın. Ardından Youtube’a giriş yaparak herhangi bir videoyu açmayı deneyin. Muhtemelen sorununuz düzelmiş olacaktır.

Eğer bu işlemi gerçekleştirdiğinizde kullanmış olduğunuz AdBlock eklentisi Youtube’a girmenize engel oluyor demektir. Böyle bir durumda farklı bir AdBlock eklentisi kurmayı deneyebilirsiniz.

YouTube Bir Sorun Oluştu iOS

iPhone, Macbook veya iPad cihazınızda Youtube’da video izlemek istediğinizde ‘Bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun‘ uyarı mesajı ile karşılaşıyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz;

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Youtube uygulamasını güncelleyin.
  • Youtube önbelleğini temizleyin.

Bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun

Öncelikle internet bağlantınızın sağlıklı bir durumda olup olmadığını kontrol edin. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyin. Eğer hücresel veri üzerinden bağlantı kuruyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

Youtube uygulamasını güncelleyin. Bunu yapmak için App Store’a giriş yapın. Ardından Güncellemeler sekmesine gelerek Youtube uygulamasını bulun ve güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Son olarak Youtube uygulamasının önbelleğini temizleyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • iPhone’unuzda Ayarlar bölümüne girin.
  • Depolama Alanı sekmesine dokunun.
  • Youtube uygulamasını bulun ve içerisine girin.

youtube önbellek temizleme ios

Youtube uygulamasını bulduktan sonra dokunun. Ardından açılan pencerede Offload App(Uygulamayı Sil) seçeneğine basın. Böylece Youtube önbelleği temizlenmiş olacaktır.

Önbellek temizleme işleminden sonra Youtube’a giriş yaparak YouTube bir sorun oluştu iOS hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelecektir.

Bu yazımızda sizlere youtube bir sorun oluştu hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Youtube dernek nedir bu konuyu araştırıyor ve merak ediyorsanız Youtube Dernek Nedir? (Detaylı Bilgi) başlıklı yazımızı okuyabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın