Xiaomi Şarj Olmuyor Sorunu Nasıl Çözülür? – (Detaylı Bilgi)

Xiaomi marka telefona sahipseniz ve telefonunuzu şarj etmek istediğinizde xiaomi şarj olmuyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Xiaomi Şarj Olmuyor Sorunu Nasıl Çözülür? – (Detaylı Bilgi)

Xiaomi telefona sahipseniz ve şarj etmek istediğinizde xiaomi şarj olmuyor sorunu yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Telefonunuzun şarj soketin iyice temizleyin. Herhangi bir pislik veya toz olup olmadığını kontrol edin.
  • Farklı bir şarj cihazı ile telefonunuzu şarj etmeyi deneyin. Orjinal şarj cihazınızda sorun olup olmadığını tespit edin.

Telefonunuzun şarj soket kısmını iyice temizledikten sonra yani kir veya tozdan arındırdıktan sonra şarj etmeyi deneyin. Herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Telefonla beraber kutudan çıkan orjinal şarj cihazı yerine farklı bir şarj cihazı ile telefonunuzu şarj etmeyi deneyin. Eğer şarj oluyorsa orjinal şarj adaptörünüzde veya kablosunda sorun olabilir.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa telefonun şarjını tamamen bitirin. Telefon şarj seviyesi 0 olana kadar kullanın. Ardından telefon tamamen kapalı konumdayken şarja takın.

Telefon şarj olurken kesinlikle telefonunuzu açmayın. Şarj seviyesi %100 olana kadar bekleyin. Ardından telefonunuzu açın. Muhtemelen artık xiaomi şarj sorunu ortadan kalkacaktır.

Tüm bunlara rağmen xiaomi pil sorunu yaşamaya devam ediyorsanız telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Ayarlar bölümünde yer alan “Pil & performans” sekmesine gelin.

xiaomi pil sorunu

Pil ve performans menüsünde eğer sizlerin telefonunda kırmızı renkte uyarılar varsa öncelikle onları onarın. Eğer yoksa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Kırmızı renkte karşınıza çıkan uyarıları tamamen onardıktan sonra Ayarlar bölümünde yer alan Telefon Hakkında sekmesine gelin.

  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Telefon Hakkında sekmesine gelin.
  • MIUI sürümü yazan kısma dokunun.
  • Açılan pencerede sağ üst köşede yer alan üç noktaya basın ve “En son paketi indir” seçeneğine dokunun.

En son paketi indir dedikten sonra telefonunuzu güncelleyin. Güncelleme işlemini gerçekleştirebilmek için belirli seviyede şarjınızın olması gerekir.

Güncelleme işlemi bittikten sonra telefonunuz kapanıp tekrardan açılacaktır. Telefonunuz açıldıktan sonra muhtemelen artık xiaomi şarj olmuyor sorunu ortadan kalkacaktır.

Yazımız içerisinde yaptığınız tüm işlemlerin etkili olabilmesi için telefonunuzu yeniden başlatmanız faydalı olacaktır. Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra sorun olup olmadığını kontrol edin.

Eğer hâla sorun yaşıyorsanız bu sorun yazılımsal değil donanımsal bir sorundan kaynaklı olabilir. Bunun için en yakın sürede teknik servise göndermeniz en doğru yol olacaktır.

Size en yakın Xiaomi servis merkezini bulabilmek için Servis Merkezi – Mi Türkiye adresini ziyaret edebilirsiniz. Buradan teknik ekip ile iletişime geçip sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Xiaomi depolama alanı sorunu yaşıyorsanız çözümü için Xiaomi Depolama Alanı Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın