Xiaomi Depolama Alanı Sorunu – Nasıl Çözülür?

Xiaomi akıllı telefona sahipseniz ve telefonunuzda xiaomi depolama alanı sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Xiaomi Depolama Alanı Sorunu – Nasıl Çözülür?

Xiaomi marka akıllı telefona sahipseniz ve xiaomi depolama alanı sorunu yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Telefon Hakkında bölümüne gelin.
  • Depolama sekmesine dokunun.

xiaomi depolama ayarı

Depolama alanı kısmında menünü en altında bulunan Temizleyici seçeneğine tıklayın. Temizleyici menüsünde temizleme işlemini gerçekleştirin.

Temizleme işlemini bitirdikten sonra açık olan tüm pencereleri kapatın ve ardından telefonunuzun galerisine girin.

Galeri kısmında karşınıza çıkan 2 adet çöp kutusu bulunmaktadır. Bu çöp kutularının içlerine girip içerisinde yer alan görselleri ve videoları kalıcı olarak silin.

Telefonunuzdan silmiş olduğunuz fotoğraf ve videolar çöp kutusuna gitmektedir ve çöp kutusunda yer alan öğeler telefonunuzun depolama alanını kullanmaktadır.

Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra xiaomi depolama alanı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Eğer sorun hâla devam ediyorsa aşağıdaki adımları izleyin.

  • Dosya Yöneticisini açın.
  • MIUI klasörünü bulun ve içerisine girin.
  • Gallery klasörüne dokunun.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunun ve “Gizli dosyaları göster” diyin.

xiaomi hafıza sorunu

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Cloud adlı klasöre girin ve ardından “.trashBin” klasörüne dokunun. Bu klasörde yer alan tüm dosyaları kalıcı olarak silin.

Telefonunuzun .trashBin adlı klasöründe yer alan dosyalar kullanmış olduğunuz uygulamalar içerisinde görmüş olduğunuz görseller vb. dosyalar yer almaktadır.

Bu klasördeki görsel ve videolar telefonunuzun hafızasını ciddi anlamda doldurabilir. Düzenli olarak bu klasör içerisindeki dosyaları sildiğinizde muhtemelen xiaomi depolama alanı sorunu ortadan kalkacaktır.

Eğer sorun düzelmiyorsa donanımsal bir problem olabilir. Bunun için Xiaomi | Destek adresinden servis merkezine ulaşarak destek alabilirsiniz.

Xiaomi redmi note 8 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür bilmiyorsanız Xiaomi Redmi Note 8 Fabrika Ayarlarına Döndürme – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın