Word Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda yüklü olan Microsoft Offici Word programı içerisinde word dil değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Word Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Microsoft Word programınızı ingilizce veya farklı yabancı dil olarak mı yüklediniz? Endişe etmenize gerek yok bu yazımız sayesinde word dil değiştirme yapabileceksiniz.

  • Öncelikle Word programını açın.
  • Boş bir belge açın.
  • Sol üst köşeden Dosya sekmesine tıklayın.
  • En alt kısımda bulunan Seçenekler bölümüne giriş yapın.

word seçenekler

Seçenekler kısmına tıkladığınızda karşınıza Word Seçenekleri penceresi gelecektir. Burada sol menüde yer alan Dil sekmesine tıklayın.

word dil değiştirme

Dil seçenekleri penceresinde Word programında kullanmış olduğunuz varsayılan dili görebilir dilerseniz Dil ekle butonuna tıklayarak yeni bir dil ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Görselde yer aldığı gibi Microsoft Windows ile Eşleştir seçeneğini seçerseniz. Bilgisayarınızın işletim sistemi hangi dilde ise Word programınızı o dile otomatik olarak çevirecektir.

Eğer Word programını Microsoft’un resmi sitesinden yüklediyseniz muhtemelen program Türkçe olarak gelecektir. Fakat internet üzerinden herhangi bir siteden korsan sürümünü indirdiyseniz farklı dil ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızda yüklü olan Word programınız ingilizce veya yabancı bir dilde kurulu geldiyse word dilini türkçe yapma işlemi için yazımız içerisinde yer alan word dil değiştirme adımlarını takip edebilirsiniz.

Word Denetim Dili Değiştirme

Word programında denetim dilini değiştirmek için Dosya > Seçenekler > Dil yolunu izleyin.

Ardından Office yazım dilleri ve yazım denetleme sekmesi altında yer alan Dil ekle butonuna tıklayın. Türkçe veya farklı bir yabancı dil seçerek word denetim dili değiştirme yapabilirsiniz.

Word Nasıl İndirilir?

Bilgisayarınıza Word programını indirmek için öncelikle Microsoft Word adresini ziyaret edin. Ardından Hemen satın alın butonuna tıklayın.

Dilerseniz Ücretsiz deneyin butonuna tıklayarak Microsoft Office ürünlerini 1 ay olmak üzere ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Word programında pratik bir şekilde sayfa kopyalama yapmak istiyorsanız Word Sayfa Kopyalama (Tek Tuş ile) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın