Word Sayfa Kopyalama (Tek Tuş ile)

Bilgisayarınızda Office programları mevcut ise ve word sayfa kopyalama nasıl yapılır bilmiyorsanız yazmızın devamını okuyun.

Word Sayfa Kopyalama (Tek Tuş ile)

Günümüzde zaman çok değerli bir kavram haline geldi. Hâl böyle olunca sizler için pratik bir şekilde word sayfa kopyalama nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

  • Öncelikle Word programını açın.
  • Kopyalamak istediğiniz sayfaya gelin.
  • Fare imlecini kopyalamak istediğiniz sayfanın başına getirin.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra klavyenizden CTRL + A tuşlarına basın. Bu kombinasyon tümünü seç işlemi içindir. Ardından CTRL + C tuşlarına basarak tüm sayfaları kopyalayın.

Kopyalama işlemi bu kadar basit. Ardından boş bir word dosyası açın ve klavyenizden CTRL + V tuşlarına basın. Böylece kopyalamış olduğunuz sayfalar yeni word dosyasına aktarılacaktır.

Tek Bir Sayfayı Kopyalama

Word dosyanızda birden fazla sayfa var ise ve sadece tek bir sayfayı kopyalamak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır.

  • Word dosyasını açın.
  • Kopyalamak istediğiniz sayfanın başına fare imlecini getirin.
  • Fare imlecini kopyalamak istediğiniz sayfanın sonuna kadar sürükleyin.

Fare imlecini sayfanın başından sonuna kadar sürükledikten sonra klavyenizden CTRL + C tuşlarına basın. Böylece sadece seçmiş olduğunuz sayfa kopyalanacaktır.

Sayfayı Yeni Word Belgesine Kopyalama

Bilgisayarda sayfa kopyalama işlemini yaptıktan sonra sayfayı dilerseniz Ekle sekmesinden boş bir sayfa oluşturarak yapıştırabilir veya yeni bir word belgesi açarak word sayfa kopylama yapabilirsiniz.

word tek sayfa kopyalama

Bunun için Dosya > Yeni > Boş Belge yolunu izleyebilirsiniz. Bu menüye ulaşmak için Word programında sol üst köşede yer alan Dosya sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Word programında tüm sayfayı kopyalama tuşu CTRL + A ve CTRL + C şeklindedir. Klavyenizden bu kombinasyonları uyguladığınızda belge içerisinde yer alan tüm sayfalar kopyalanacaktır.

Word Sayfa Ekleme

Word sayfa ekleme nasıl yapılır bilmiyorsanız bu oldukça basittir. Word programında Ekle sekmesine gelin ardından Boş Sayfa seçeneğine tıklayın. Böylece dilediğiniz kadar sayfa ekleyebilir word sayfa kopyalama yapabilirsiniz.

Word Tablo Kopyalama

Yazımızın şimdiye kadar ki kısmında klavyeden kopyalama yapıştırma işlemini gerçekleştirdik. Fakat word tablo kopyalama işleminde durum biraz farklılık göstermektedir.

word tablo kopyalama

Öncelikle kopyalamak istediğiniz tablonun sol üst köşesinde yer alan + tuşuna tıklayın. Görselde yer aldığı gibi tablonun bütün sütunları gri renge bürünmesi gerekiyor.

word tablo yapıştırma

Herşey yolunda gittiyse + tuşuna fareniz ile sağ tıklayın ve ardından Kopyala seçeneğine basın. Böylelikle word tablo kopyalama işlemini tamamlamış oluyoruz.

Kopyalamış olduğunuz tabloyu dilerseniz aynı belge içerisinde boş bir sayfaya veya yeni bir word belgesi oluşturup o belgenin içine yapıştırabilirsiniz.

Word tablo kopyalama yapıştırma işlemi yukarıda yer aldığı gibi oldukça kolaydır. Sizlerde aynı işlemi uygulayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Word Sayfa Silme

Word belgesinde toplu olarak sayfa silmek için CTRL + A ile tümünü seç yapın ardından klavyenizden silme tuşuna veya Delete tuşuna basın.

Eğer tek bir word sayfa silme işlemi yapmak istiyorsanız fare imlecini sayfanın başına getirin ve sayfanın sonuna kadar imleci sürükleyin. Ardından klavyenizden silme tuşuna basın.

Bu yazımızda sizlere word sayfa kopyalama ve diğer işlemleri nasıl yapılır onlardan bahsettik. Yapamadığınız işlemleri yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa hızlandırma yöntemleri için Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri – Etkili 4 Yöntem başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın