Witch It Açılmıyor Ne Yapmalıyım? – Kesin Çözümü

Steam üzerinden Witch It oyununu aldıysanız ve bilgisayarınıza kurduktan sonra witch it açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü yazımızın devamını okuyun.

Witch It Açılmıyor Ne Yapmalıyım? – Kesin Çözümü

Öncelikle witch it açılmıyor sorunu çözümünden önce bu oyun hakkında ufak bilgiler verelim. Bu oyun bir saklambaç oyunudur.

Arkadaşlarınızla eş zamanlı olarak yani diğer bir tabirle online bir şekilde takım halinde oyunu oynayabilirsiniz. Oyun içerisinde kendinizi çeşitli materyaller ile gizleyin ve saklanın.

Oyun hakkında ufakta olsa bilgi sahibi olduysak artık Witch It adlı oyunun bilgisayarda açılmama sorununun çözüm yollarından bahsedelim.

  • Steam programını açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Arama bölümüne “Witch It” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

witch it açılmama

Özellikler penceresinde yer alan Yerel Dosyalar sekmesine gelin. Buradan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde Witch It adlı oyunun dosyaları kontrol edilecek varsa eksik veya hatalı dosya otomatik olarak onarılacaktır.

Oyun dosyalarını doğrulama işlemini bitirdikten sonra oyuna giriş yapmayı deneyin ve sorununuzun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa aşağıda yer alan programları sırasıyla bilgisayarınıza indirin ve kurun.

Yukarıda yer alan programları bilgisayarınıza eksiksiz bir şekilde kurduğunuzdan emin olun. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra oyunu açmayı deneyin ve Witch It açılmıyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Yaşadığınız sorun düzelmediyse ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Bir diğer yöntem olarak oyunun uyumluluk ayarlarını değiştirin bunu yapmak için oyunun kurulu olduğu dizine gidin.

Oyunu kurulu olduğu dizinde yer alan WitchIt.exe adlı dosyaya sağ tıklayın ve Özellikler diyin.

  • WitchIt Özellikleri penceresini açın.
  • Üst kısımda bulunan Uyumluluk sekmesine gelin.
  • Uyumluluk modu kısmını “Windows 8” olarak değiştirin.
  • Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra uygula ve tamam diyerek açık olan tüm pencereleri kapatın. Ardından oyuna giriş yaparak herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Steam indirme hızı arttırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Steam İndirme Hızı Arttırma – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın