Steam İndirme Hızı Arttırma – Nasıl Yapılır?

Steam üzerinde oyun indirirken yavaş iniyorsa ve indirme hızını arttırmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak steam indirme hızı arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Steam İndirme Hızı Arttırma – Nasıl Yapılır?

Steam’da oyun indirirken yavaş indirme problemi yaşıyorsanız steam indirme hızı arttırma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Steam programını açın.
  • Sol üstte yer alan Steam bölümünden Ayarlar penceresini açın.
  • Ayarlar > İndirmeler sekmesine gelin.
  • İndirme kısıtlamaları altında yer alan “Bant genişliğini sınırla” seçeneği işaretli ise kaldırın.

İndirme bölgesi yazan kısımdan farklı ülkeleri seçerek denemeler yapabilir en hızlı indiren bölgeyi bulabilirsiniz. Amerika eyaletlerinden herhangi birini seçerseniz daha olumlu sonuçlar alırsınız.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Steam programını kapatın. CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak Görev yöneticisini açın.

Windows arama penceresine “Görev Yöneticisi” yazarakta bu pencereye ulaşabilmeniz mümkündür.

steam hız arttırma

Görev yöneticisi penceresini başarılı bir şekilde açtıysanız üst kısımda yer alan sekmelerden Ayrıntılar bölümüne gelin.

Görev yöneticisi > Ayrıntılar > steam.exe dosyasını bulun ve sağ tıklayıp Öncelik ayarla diyerek Yüksek seçeneğini seçin.

Yukarıda yer alan steam indirme hızı arttırma adımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladıysanız Steam üzerinden herhangi bir oyun indirmeyi deneyin muhtemelen indirme hızınız artacaktır.

Steam üzerinden oyun indirirken daha hızlı indirebilmek için yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise bilgisayarınızı internete ethernet kablosu ile bağlamak olacaktır.

Eğer Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız internet hızını tam olarak alamayabilirsiniz. Ethernet ile doğrudan modeme bağlanarak direk hızı alabilirsiniz.

Steam üzerinde oyun indirirken bilgisayarınızda interneti kullanan ve arka planda açık olan diğer programları kapatın. Böylece hızınız bir nebzede olsa artacaktır.

Steam programını bilgisayarınıza indirmek için Steam adresini ziyaret edebilirsiniz.

Steam disk yazma hatası yaşıyorsanız çözümü için Steam Disk Yazma Hatası – Kesin Çözümü (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın