Winrar Şifre Koyma Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım]

İnternet üzerinden indirmiş olduğunuz rar dosyaları bazı zamanlar şifreli olabiliyor. Bu yazımızda sizlere Winrar şifre koyma nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Yazımızın devamını okuduğunuzda bu sorunuza cevap bulmuş olacaksınız.

İçindekiler

Winrar Şifre Koyma Nasıl Yapılır? – [Detaylı Anlatım]

Bilgisayarınızda yer alan internet üzerinden indirmiş olduğunuz veya herhangi bir dosyayı rar haline getirirken winrar şifre koyma işlemi nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Masaüstünüzde farenizle sağ tık yapıp Yeni > WinRar arşivi diyin.
  • Bir adet yeni rar dosyası masaüstünüze oluşturulacaktır.
  • Oluşturmuş olduğunuz rar dosyasına çift tıklayarak açın.

rar şifre koyma

Rar dosyasının içerisine herhangi bir dosya sürükleyin karşınıza bir pencere çıkacaktır. Açılan pencereden “Parolayı ayarla…” butonuna tıklayın.

Parolayı ayarla butonuna bastıktan sonra karşınıza bir pencere daha açılacaktır burada sizlerden şifre belirlemeniz istenmektedir.

Şifrenizi girdikten sonra Tamam butonuna basarak winrar şifre koyma işlemini tamamlayın. Artık rar dosyanız şifreli olmuş olacaktır.

Rar içine sürüklemiş olduğunuz dosyayı açmak istediğinizde veya içerisinde yer alan dosyayı herhangi bir yere çıkartmaya çalıştığınızda sizden şifre istenecektir.

Rar dosyasına belirlemiş olduğunuz şifreyi girerek dosyayı açabilir veya herhangi bir yere çıkartabilirsiniz.

Winrar şifre nasıl koyulur sorunuzun cevabı bu kadar basit. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Winrar Nasıl İndirilir?

Bilgisayarınızda rar dosyalarını açmak için WinRAR programı yoksa ve nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Öncelikle WinRAR adresini ziyaret edin.
  • Mavi renki WinRAR İndir butonuna tıklayın.

Bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirin ve kullanmaya başlayın. Daha fazla özellik için aynı adresten programı satın alabilirsiniz.

Winrar arşiv bozuk hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın