Windows Runtime Error Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa runtime error hatası ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Peki bu hata nedir ve nasıl çözülür bu sorularınızın cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Windows Runtime Error Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

Microsoft Visual C++ Runtime Error sorunu genel olarak bilgisayarınızda yüklü bir programı veya oyunu açmak istediğinizde karşınıza çıkar.

Bu hata ile karşılaşmamak için öncelikle Windows Update güncellemelerinizi eksiksiz bir şekilde yapmalısınız.

Bilgisayarınızda bulunan ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncel değilse mutlaka en güncel hale getirin.

Sisteminizde yüklü olan Microsoft Visual C++ programını bilgisayarınızdan kaldırın ve en güncel sürümünü yükleyin. Bu adresten en güncel sürümü indirebilirsiniz.

Runtime error hatası çözümü için Windows Arama kısmına msconfig yazın. Klayvenizden Windows + R tuşlarına basarak arama penceresini açabilirsiniz.

runtime error nedir

Msconfig yani Sistem Yapılandırması penceresi açıldıktan sonra buradan Seçmeli Başlangıç seçeneğini işaretleyip uygula dedikten sonra tamam diyin. Sizin bilgisayarınızda bu pencerede muhtemelen Normal başlangıç seçili olacaktır.

Seçmeli Başlangıç seçeneğini seçip tamam dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Muhtemelen artık runtime error hatası almayacaksınız.

Son olarak Microsoft .Net Framework uygulamasının en güncel sürümünü bilgisayarınıza yükleyin. En güncel versiyonun bu adresten indirebilirsiniz.

Windows kaç kullandığınızı nasıl öğrenebileceğinizi bilmiyorsanız Windows Kaç Kullanıyorum? – Nasıl Öğrenirim? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın