Windows Kaç Kullanıyorum? – Nasıl Öğrenirim?

Bilgisayarımda windows kaç kullanıyorum diyor ve merak edip araştırıyorsanız yazımız içerisinde gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Windows Kaç Kullanıyorum? – Nasıl Öğrenirim?

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda windows kaç kullanıyorum diye merak ediyorsanız ve bunu nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazımızda sizler için çok basit bir yöntemle Windows sürümünüzü nasıl öğrenebileceğinizi göstereceğiz. Lafı çok uzatmadan hemen adımlara geçelim.

  • Klavyenizden Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine winver yazın ve tamam diyin.

windows sürümü öğrenme

Yukarıdaki adımları izleyerek Windows 10 sürümünüzü kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Açılan pencerede logolu bir şekilde Windows sürümünüzü görebilirsiniz.

Windows bilgisayarınız hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Başlangıç bölümüne gelin.
  • Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Sistem sekmesine gelin.
  • Ardından sol menüden Hakkında bölümüne girin.

windows kaç olduğunu öğrenme

Yukarıdaki adımları izleyerek Windows bilgisayarınız hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bilgisayarınızın işlemci markasını ve işlemci hızını Cihaz özellikleri bölümü altında görebilirsiniz.

Bunun yanı sıra bilgisayarınızda takılı olan RAM ve boyutunu öğrenebilir ayrıca Sistem türünüzün 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu aynı pencereden görebilirsiniz.

Windows Özellikleri başlığı altında Windows bilgisayarınızın sürümünü öğrenebilirsiniz. Örneğin yukarıdaki görselde Windows 10 Pro versiyonu gözükmektedir. Sizlerde bu kısım Pro yerine Home veya daha farklı olabilir.

Yazımızın ilk bölümünde yer alan adımları uygulayarak windows kaç kullanıyorum bilgisine kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Bilgisayarım Windows 11 destekliyor mu diye merak ediyorsanız Bilgisayarım Windows 11 Destekliyor mu? – Nasıl Öğrenilir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın