Windows OneDrive Kapatma (Kolay Yöntem)

Bilgisayarınızda windows onedrive kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızda yer alan adımları uygulayarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Windows OneDrive Kapatma (Kolay Yöntem)

Windows bilgisayarlarda gömülü olarak gelen OneDrive özelliği nasıl kapatılır bilmiyorsanız Windows onedrive kapatma adımları aşağıda yer almaktadır.

  • Masaüstünde sağ alt köşeden OneDrive simgesini bulun.
  • Sağ tıklayıp Ayarlar bölümüne giriş yapın.

OneDrive kapatma Windows 11

Ayarlar bölümünü açtığınızda karşınıza ufak bir pencere gelecektir. Bu pencerede en başta yer alan Ayarlar sekmesine gelin. Ardından ilk seçenek olan “Windows’da oturum açtığımda OneDrive’ı otomatik olarak başlat” seçeneğinin işaretini kaldırın.

İlk kısımda yer alan bu seçeneğin işaretini kaldırdıktan sonra tamam butonuna tıklayarak OneDrive kapatma Windows 11 işlemini tamamlayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde artık bilgisayarınızı kapatıp tekrardan açtığınızda OneDrive otomatik olarak açılmayacaktır. Dilerseniz kendiniz manuel olarak OneDrive’ı açabilirsiniz.

Windows OneDrive Kaldırma

Yazımızın bu bölümüne kadar OneDrive özelliğini nasıl kapatırız ondan bahsettik. Şimdi OneDrive’ı bilgisayarımızdan tamamen nasıl kaldırırız ondan bahsedeceğiz.

  • Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde yer alan OneDrive simgesine sağ tıklayıp kapatın.
  • Ardından Windows Ayarlar bölümüne gelin.
  • Uygulamalar sekmesine girin.

Uygulamalar listesinde Microsoft OneDrive‘ı bulun ve kaldır diyerek Windows onedrive kaldırma işlemini gerçekleştirin. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayardan OneDrive Hesabı Kaldırma

Bilgisayarınızda OneDrive hesabınız açık ise ve kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken masaüstünde sağ alt köşeden OneDrive simgesine sağ tıklayıp Ayarlar bölümüne girmek olacaktır.

Bilgisayardan OneDrive hesabı kaldırma

Ayarlar bölümüne girdikten sonra üst sekmelerden Hesap bölümüne gelin. Ardından Bu PC’nin bağlantısını kaldır‘ı seçeneğine tıklayın. Böylece artık OneDrive hesabınızdan tamamen çıkış yapılmış olacaktır. OneDrive hesap silme işlemi için bu adımı uygulayabilir hesabınızı bilgisayarınızdan tamamen silebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere windows onedrive kapatma nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Windows 11 güncelleştirme kaldırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 Güncelleştirme Kaldırma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın