Windows 11 Güncelleştirme Kaldırma (Resimli Anlatım)

Bilgisayarınızda Windows’un 11 sürümü kurulu ise ve Windows 11 güncelleştirme kaldırma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Windows 11 Güncelleştirme Kaldırma (Resimli Anlatım)

Windows 11 işletim sistemine sahipseniz ve windows 11 güncelleştirme kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız bu yazımızda sizlere iki farklı yöntem ile nasıl yapacağınızı anlattık.

  • Windows logosuna tıklayın.
  • Ardından Ayarlar bölümüne giriş yapın.

Windows güncelleme kaldırma Programı

Ayarlar bölümüne girdikten sonra sol kısımdan Windows Update sekmesine gelin. Bu sayfada Güncelleştirme geçmişi yazan kısma tıklayın.

windows güncelleştirme geçmişi

Ardından sayfanın alt kısmında bulunan Güncelleştirmeleri Kaldır seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede kaldırmak istediğiniz güncellemeyi bulabilirsiniz.

win 11 güncelleme silme

Windows güncelleme kaldırma Programı yüklemenize gerek kalmadan kaldırmak istediğiniz güncellemenin üzerine gelip sağ tık yaparak Kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Güncelleştirme kaldırma penceresine daha farklı yöntem ile de ulaşabilmeniz mümkündür. Bu yöntemi nasıl uygulayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yolu izleyin.

  • Windows arama bölümüne “Denetim Masası” yazın.
  • Program ve Özellikler sekmesine gelin.
  • Sol kısımdan Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle bölümüne tıklayın.

İlk yöntemdeki adımları gerçekleştiremediyseniz yukarıda yer alan adımları takip ederek görselde yer alan pencereye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Windows 11 güncelleştirme kaldırma işlemi için ikinci yönteme geçelim. Bu yöntemde ilk yöntem gibi oldukça kolaydır.

  • Windows arama bölümüne “cmd” yazın.
  • Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Komut istemi penceresi açıldıktan sonra aşağıda yer alan kodu pencere içerisine eksiksiz ve doğru bir şekilde yazın.

  • wusa /uninstall /kb:KB2565063 /log /norestart

güncelleştirme kaldırma cmd

Burada dikkat etmeniz gereken kısım kırmızı renkli yazan kod kısmıdır. KB: yazısından sonra gelen bu kırmızı renkli kısıma hangi güncelleme kaldırılacaksa o güncellemenin kodu yazılmalıdır.

Kodu yazdıktan sonra enter tuşuna basın ve açılan küçük pencerede Evet butonuna tıklayarak kaldırma işlemini başlatın.

Kaldırmak istediğiniz güncelleme bilgisayarınız için çok önemli olabilir. Bu yüzden güncelleme kaldırma işleminden sonra bilgisayarınızda sorunlar oluşabilir.

Bu yazımızda sizlere Windows 11 güncelleştirme kaldırma nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Windows 11 USB hazırlama nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 USB Hazırlama (Resimli) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın