Windows Defender Açılmıyor (Çözümü)

Windows bilgisayarınızda Windows defender açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Windows Defender Açılmıyor (Çözümü)

Windows işletim sistemi ile beraber gömülü olarak gelen virüs programını açmak istediğinizde tepki vermiyorsa ve Windows Defender açılmıyor problemi yaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Windows arama penceresine “PowerShell” yazın.
  • Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Açılan komut penceresine aşağıdaki kodu yazın.
  • Get-AppxPackage Microsoft.SecHealthUI -AllUsers | Reset-AppxPackage” tırnak içerisindeki kodu komut satırına kopyalayıp yapıştırın.

windows defender aktif etme

Kodu yapıştırdıktan sonra klavyenizden Enter tuşuna basarak yapıştırmış olduğunuz kodu çalıştırın. Powershell penceresini kapatın ve Windows Güvenliği programını açmaya çalışın ve windows güvenliği açılmıyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa şu adımları izleyin;

  • Windows arama çubuğuna “Windows Güvenliği” yazın.
  • Ardından sağ tıklayıp “Uygulama Ayarları” kısmına giriş yapın.

windows güvenliği açılmıyor

Uygulama ayarları penceresinde aşağıya doğru gelin ve Sıfırla butonunu bulun. Bu butona basarak sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Sıfırlama işlemi yaklaşık 5-10 saniye kadar bekledikten tamamlanmış olacaktır.

Sıfırlama işlemi bittikten sonra hemen üst kısımda yer alan Onar butonuna tıklayarak Windows Defender Onarma işlemini gerçekleştirin.

Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra açık olan bütün pencereleri kapatın. Ardından Windows Güvenliği açılmıyor sorunu ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Bu tarz problemler yaşamamak için mutlaka Windows işletim sisteminin orjinal sürümünü kullanın. Microsoft adresinden orjinal sürümünü temin edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere windows defender açılmıyor sorununun çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows arama çubuğu çalışmıyor diyorsanız çözümü için Windows Arama Çubuğu Çalışmıyor – Kesin Çözüm başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın