Windows Arama Çubuğu Çalışmıyor (Çözümü)

Windows bilgisayarlarda sıkça rastlanılan windows arama çubuğu çalışmıyor sorunu çözümünü yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Windows Arama Çubuğu Çalışmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızın arama çubuğuna birşey yazmak istediğinizde tepki vermiyorsa ve windows arama çubuğu çalışmıyor ise aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
 • Çalıştır penceresine “ctfmon.exe” yazın ve tamam diyin.

Windows 10 Arama çubuğu yazmıyor

Bu işlemi uyguladığınızda artık arama çubuğuna yazı yazabilirsiniz. Fakat bu yöntem bu sorunu çözmek için geçici bir yoludur. Yani bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda tekrar aynı sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Peki windows arama çubuğu yazmıyor sorununu kalıcı olarak çözmek için ne yapmalıyız diye soruyorsanız şu adımları izleyin;

 • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
 • Çalıştır penceresine “regedit” yazın ve tamam diyin.

Karşınıza Kayıt Defteri Düzenleyicisi sayfası gelecektir. Burada yapmanız gerekenleri sırasıyla şöyle;

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run yolunu izleyin.
 • Run klasörüne sağ tıklayarak Yeni > Dize Değeri diyin.
 • İsim olarak ctfmon yazabilirsiniz bu kısım farketmez.
 • Oluşturmuş olduğunuz dize değerine iki kere tıklayarak dize verisi ekleme penceresini açın.
 • Dize verisi kısmına C:\Windows\system32\ctfmon.exe girin.

windows search çalışmıyor

Tüm işlemler bu kadar artık Windows search çalışmıyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Bilgisayarınızda uygulamalara belgelere girdiğinizde yazı yazamıyorsanız tüm bunlar çözüme kavuşmuş olacaktır.

Yapılan değişikliklerin sağlıklı çalışabilmesi için bilgisayarınızı mutlaka yeniden başlatın. Herşeye rağmen sorun devam ediyorsa Windows sorun gidericiyi kullanmayı deneyin.

Windows 10 arama çubuğu çalışmıyor problemi bilgisayarınıza bağlı olan aygıttan kaynaklanabilir. Yani bilgisayarınıza takılı olan klavyenizde donanımsal bir sorun olabilir.

Eğer sadece arama çubuğunda klavyeniz tepki vermiyorsa bu sorunu yazımızın içerisindeki kesin çözüm adımlarını izleyerek çözebilirsiniz.

Windows işletim sisteminde bazı kısımlarda klavye çalışmıyor gibi sorunlar yaşıyorsanız mutlaka Orjinal Windows sürümü edinin.

İnternet ortamından indirmiş olduğunuz korsan windows sürümlerinde windows arama çubuğu çalışmıyor gibi sorunlarla karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir.

Windows işletim sisteminizi en güncel haliyle kullanmaya özen gösterin. Belirli aralıklarla Windows Update kısmından güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Windows Görev Çubuğu Çalışmıyor

Windows bilgisayarınızda görev çubuğu çalışmıyor tıkladığınızda herhangi bir tepki vermiyorsa bu sorunu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Görev çubuğu çalışmıyor diyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 • Klavyenizden CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
 • İşlemler sekmesinde Windows Gezgini dosyasını bulun.
 • Windows Gezgini dosyasına sağ tıklayarak Yeniden Başlat diyin.

Bu adımları uyguladığınızda artık windows 10 görev çubuğu çalışmıyor probleminiz ortadan kalkacaktır.

Windows 10 Başlat Menüsü Açılmıyor

Bilgisayarınızda başlat kısmı açılmıyorsa yani tıkladığınızda tepki vermiyorsa aşağıdaki yolu izleyin.

 • Görev Yöneticisini açın.
 • İşlemler sekmesine gelin.
 • Windows Gezgini’ni bulun.
 • Sağ tıklayıp yeniden başlat diyin.

Windows arama çubuğu donuyor

Windows Gezgini’ni sağ tıklayıp yeniden başlattığınızda artık windows 10 başlat menüsü açılmıyor sorununuz kalmayacaktır.

Windows Arama Çubuğu Donuyor

Windows arama çubuğunun donması bilgisayarınızda bulunan RAM belleğinin dolu olmasından kaynaklanabilir. Bunu çözmek için arka planda açık olan kullanmadığınız programları kapatmak işe yarayabilir.

Bu yazımızda sizlere windows arama çubuğu çalışmıyor sorunu çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 bu ağa bağlanılamıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Windows 10 Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın