Windows 11 Kullanıcı Adı Değiştirme (Resimli Anlatım)

Windows 11 kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 11 Kullanıcı Adı Değiştirme (Resimli Anlatım)

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınız varsa ve windows 11 kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

  • Windows 11 bilgisayarınızda Başlat simgesine tıklayın.
  • Arama kısmına “Denetim Masası” yazın.
  • Sağ üstte yer alan Görüntüleme ölçütü kısmını Küçük simgeler olarak değiştirin.

windows 11 kullanıcı hesapları

Görüntüleme ölçütünü küçük simgeler olarak ayarladıktan sonra sonra Kullanıcı Hesapları sekmesine tıklayın.

windows 11 ad değiştirme

Açılan pencerede karşınıza Kullanıcı adını değiştirin seçeneği gelecektir. Bu seçeneğe tıklayın. Ardından yeni hesap adınızı gerekli alana girin ve Adı değiştir butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Eğer sizin bilgisayarınızda Hesabınızın adını değiştirin seçeneği çıkmıyorsa yazımızın devamında yer alan Windows 11 cihaz adı değiştirme yöntemini uygulayabilirsiniz.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine “netplwiz” yazın.

windows 11 cihaz adı değiştirme

Çalıştır penceresine netplwiz yazıp tamam dedikten sonra Kullanıcı Hesapları adlı küçük bir pencere açılacaktır. Burada kullanıcı adınızı seçin ve ardından Özellikler butonuna tıklayın.

windows 11 cihaz ismi

Özellikler penceresinde kullanıcı adı ve Tam ad kısmını kişisel tercihinize göre değiştirebilir ardından uygula diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Windows 11 kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Windows 11 işletim sistemini kurmak istiyorsanız Download Windows 11 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Windows 11 başlat menüsü açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için Windows 11 Başlat Menüsü Açılmıyor – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın