Windows 11 Başlat Menüsü Açılmıyor – Nasıl Çözülür?

Windows 11 işletim sistemine sahipseniz ve bilgisayarınızda Windows 11 başlat menüsü açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Windows 11 Başlat Menüsü Açılmıyor – Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Windows 11 başlat menüsü açılmıyor problemi yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Windows 11 kullanıcılarının özellikle son güncellemelerden sonra yaşadığı bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Ctrl + Alt + Del tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
  • Dosya sekmesinden “Yeni görev çalıştır” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencereye “timedate.cpl” yazın ve “Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur” seçeneğini işaretleyerek tamam diyin.

windows 11 başlat çalışmıyor

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde karşınıza Tarih ve Saat penceresi gelecektir. Buradan Tarih ve saati değiştir seçeneğine tıklayıp tarihinizi 1 gün ileri olacak şekilde ayarlayın.

Tarihinizi 1 gün ileri şekilde ayarlardıktan sonra Tamam diyerek tüm pencereleri kapatın ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra muhtemelen artık Windows 11 başlat menüsü açılmıyor sorununuz ortadan kalkacaktır.

Eğer sorununuz bu yöntem ile düzeldiyse bilgisayarınız açıldıktan sonra yapmış olduğunuz tarih ayarını tekrardan eski haline döndürebilirsiniz.

Sorun hâla devam ediyorsa ikinci yöntem olarak Windows Gezgini’ni yeniden başlatın. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Ctrl + Alt + Del tuşları ile Görev Yöneticisini açın.
  • Windows Gezgini işlemini bulun.
  • Sağ tıklayarak Yeniden başlat seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Windows 11 başlat menüsünü açmayı deneyin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Bilgisayarınızda yer alan uygulamaları gözden geçirin. Sisteminizle uyumsuzluk sorunu yaşayan programları kaldırın. Bilgisayarınızda uyumsuzluk sorunu yaşadığınız bir program varsa bu tarz problemler ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Klavyenizden Windows + I tuşlarına basarak Ayarlar bölümünü açın. Buradan Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına gelin ve güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Eğer güncelleme var ise mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin. Windows 11 başlat menüsü çalışmıyor gibi problemler yaşıyorsanız güncellemelerden sonra bu sorun ortadan kalkabilir.

Bilgisayarınıza Windows 11 sürümünü indirmek istiyorsanız Download Windows 11 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Windows 11 Wi-Fi şifresi programsız bir şekilde nasıl öğrenilir bilmiyorsanız Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme – [Programsız] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın