Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme – [Programsız]

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara sahipseniz ve windows 11 wifi şifresi öğrenme nasıl yapılır diyorsanız yazımız içerisinde yer alan yöntem sayesinde herhangi bir program yükleme ihtiyacı duymadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 11 Wifi Şifresi Öğrenme – [Programsız]

Windows bilgisayarınızda wifi şifrenizi unuttuysanız ve windows 11 wifi şifresi öğrenme nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Windows arama çubuğuna cmd yazıp komut istemi penceresini açın.
  • Komut istemi penceresine “netsh wlan show profile [Wifi Adı] key=clear” yazın ve enter tuşuna basın.

wifi şifresi öğrenme windows

Enter tuşuna bastıktan sonra karşınıza bir sürü yazı gelecektir. Security Settings yazan başlığın altında Key Content kısmının karşısında sizin Wi-Fi şifreniz yer alacaktır.

Yukarıdaki görselde yer alan BESIKTAS kısmına sizler kendi Wi-Fi ağınızın ismini girmeniz gerekmektedir. Wi-Fi ağınızın ismini girerken Türkçe karakter girmemeye dikkat edin. Aksi takdirde olumsuz sonuçlanacaktır.

win 11 wifi şifresi öğrenme

Windows 11 wifi şifresi öğrenme işlemi bu kadar basit. Bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeden bu yöntem sayesinde wifi şifrenizi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Modem Arayüzünden Wifi Şifresini Öğrenme

Modeminizin arayüzüne girerekte Wi-Fi şifrenizi öğrenebilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

  • Tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve enter tuşuna basın.
  • Modem arayüzüne erişmek için kullanıcı adı ve şifrenizi girin ve giriş yapın.

Modem arayüzüne girdikten sonra Ağ Ayarı > Kablosuz yolunu izleyerek Wi-Fi ayarlarınıza erişebilir bu kısımdan wifi şifrenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Modem arayüzleri modeminizin marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda sizlere Zyxel marka modem üzerinden anlatmış bulunmaktayız.

Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda ip yapılandırma hatası alıyorsanız çözümü için İp Yapılandırma Hatası Nasıl Çözülür? – [Detaylı Anlatım] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın