Windows 10 Yüklenemedi Hatası (Çözümü)

Windows 10 yüklenemedi hatası çözümü için C sürücüsünde ESD klasörü içerisinde yer alan Sources dosyası içerisindeki setup.exe’yi çalıştırın.

Windows 10 Yüklenemedi Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere windows 10 yüklenemedi hatası nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Windows 10 kurulumu yaparken yüklenemedi hatası alıyorsanız %100 çözümü için doğru yerdesiniz.

Windows 10 kurulumu esnasında yüklenemedi hatası ile karşılaşıyorsanız şu adımları izleyin;

  • Bilgisayarım’a tıklayın.
  • Yerel Disk (C:) bölümüne girin.
  • Burada yer alan ESD klasörüne çift tıklayın.

windows 10 düzgün yüklenemedi hatası

ESD klasörü içerisinde yer alan Sources dosyasına çift tıklayın. Ardından içerisinde yer alan setup.exe dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Bu işlemi yaptığınızda Windows kurulumu başlayacaktır.

ESD klasörü içerisinde yer alan setup.exe dosyasını çalıştırmayın. Aksi takirde yüklenemedi hatası almaya devam edersiniz!

C:\ESD\Sources yolunu izlediğinizde emin olun. Aynı setup dosyası ESD klasörü içerisinde de yer almaktadır.

Ancak karşılaştığımız yüklenemedi hatasını çözmek için ESD\Sources klasörü içerisinde yer alan setup dosyasını yönetici olarak çalıştırmamız gerekmektedir.

Yüklenemedi hatası alıyorsanız bu yöntemi deneyerek Windows 10 kurulumunu başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer hata almaya devam ediyorsanız ikinci yönteme geçin.

Windows 10 Yükleme Aracı

Ardından indirmiş olduğunuz kurulum dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. Böylece Windows 10 kurulumunu bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız USB belleğinize Windows 10 ISO dosyasını indirmeniz en doğru yol olacaktır. Böylece USB üzerinden dilediğiniz zaman bilgisayarınıza formatta atabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere windows 10 yüklenemedi hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Windows 10 lisans süresi nasıl öğrenilir bilmiyorsanız Windows 10 Lisans Süresi Öğrenme (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum yapın