Windows 10 Lisans Süresi Öğrenme (Resimli Anlatım)

Bilgisayarda Windows 10 lisans süresi öğrenme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamında bu konuyu detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Windows 10 Lisans Süresi Öğrenme (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda sizlere windows 10 lisans süresi öğrenme işlemi nasıl gerçekleştirilir resimlerle birlikte detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız.

Öncelikle Windows lisans süresi nedir kısaca ondan bahsedelim. Windows 10 sürümünü baz alacak olursak işletim sisteminin yasal olarak kullanılabileceği süreyi belirtir.

İşletim sisteminizin lisans süresi dolduğunda yeni bir etkinleştirme anahtarı girmeniz için bilgisayarınız sizi uyaracaktır. Hepinizin aşina olduğu gibi bilgisayarların sağ alt köşesinde Windows’u etkinleştir yazısı gelmektedir.

Eğer bilgisayarınızda Windows’u etkinleştir yazısını görüyorsanız lisans süreniz bitmiş veya artık geçerli değil demektir.

Peki Windows lisans süresi nasıl öğrenilir diye soracak olursanız şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine “slmgr.vbs -xpr” kodunu yazın ve tamam diyin.

windows lisans süresi öğrenme

Çalıştır penceresine yukarıda yer alan gerekli kodu girdikten sonra tamam butonuna tıklayın. Ardından kısa bir süre içerisinde karşınıza küçük bir pencere gelecektir.

windows 10 lisans süresi nerede yazar

Bu pencerede yukarıdaki görselde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminizin lisans süresini ay, gün, yıl, saat ve dakika olarak kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Windows 10 lisans bilgilerini daha detaylı bir şekilde incelemek istiyorsanız şu yolu izleyin;

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • slmgr.vbs -dlv” kodunu yazın.

Yukarıdaki kodu yazdıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak işlemi gerçekleştirin. Yine karşınıza küçük bir pencere gelecektir fakat bu pencere ilk yaptığımız işlemdekine göre daha detaylı bilgiler içermektedir.

Bu yazımızda sizlere windows 10 lisans süresi öğrenme nasıl yapılır ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 pin kaldırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 10 Pin Kaldırma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın