Windows 0xe0000008 Hatası – Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda herhangi bir programı açmaya çalışırken Windows 0xe0000008 hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Windows 0xe0000008 Hatası – Nasıl Çözülür?

Bazı bilgisayarlarda yüklü olan programlardan herhangi birini açmaya çalışırken Windows 0xe0000008 hatası verebiliyor. Bu hatayı çözebilmek için yazımızı okumaya devam edin.

Bilgisayarınızda takılı olan ram belleklerinde donanımsal bir sorun olabilir. Bunu anlamak için aşağıda yer alan adımları takip edin.

  • Memtest86 adresinden Ram Testi programını bilgisayarınıza indirin.
  • İndirmiş olduğunuz rar dosyasını ayrı bir klasöre çıkartın.
  • Klasör içerisinde yer alan imageUSB.exe adlı dosyayı çift tıklayarak çalıştırın.

gta 5 ram sorunu

Bu programı kullanabilmek için içi boş olan bir adet usb belleğe ihtiyacınız var. Usb belleğinizi bilgisayarınıza taktıktan sonra imageUSB programını çalıştırmanızda fayda vardır.

Program açıldıktan sonra üst kısımda yer alan kutucukta bilgisayarınızda takılı olan usb bellek gözükecektir. Programı kullanmak için takmış olduğunuz usb belleğinizi seçin.

Takılı olan Usb belleğinizi seçtikten sonra herhangi bir işlem yapmadan aşağıda bulanan Write butonuna tıklayın. Karşınıza 2 adet pencere gelecektir iki pencerede de evet diyerek işlemi gerçekleştirin.

Write butonuna bastıktan sonra %100 olana kadar bekleyin ve herhangi bir işlem yapmayın. İşlem bittikten sonra usb belleğiniz artık ram testi için hazır duruma gelecektir.

Bilgisayarınızda takılı olan usb belleği çıkarıp tekrardan takın ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Asus marka anakarta sahipseniz bilgisayar açılırken sürekli olarak F8 tuşuna basın.

Eğer MSI anakartınız varsa bilgisayarınız yeniden başlarken F11 tuşuna art arda basın. Karşınıza önyükleme penceresi gelecektir buradan takmış olduğunuz USB belleğini seçin.

windows ram testi nasıl yapılır

USB belleğinizi seçtikten sonra ram testi işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Bu işlemin süresi ram belleğinizin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Bilgisayarınızda takılı olan RAM ne kadar yüksekse işlem o kadar uzun sürecektir.

İşlemin sonunda bilgisayarınızda takılı olan RAM’de herhangi bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer sorun yoksa Windows 0xe0000008 hatası başka bir sebepten kaynaklanıyor demektir.

Sorun düzelmediyse Microsoft .NET Framework Repair Tool adlı aracı bilgisayarınıza yükleyin. Bilgisayarınıza yüklediğiniz .exe dosyasını açın ve bilgisayarınıza kurun. Ardından sisteminizi yeniden başlatın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra bir programı açmaya çalışırken herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

  • Windows arama çubuğuna “Aygıt Yöneticisi” yazın.
  • Görüntü bağdaştırıcıları sekmesi altında yer alan ekran kartınıza sağ tıklayarak “Sürücüyü güncelleştir” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde internet üzerinden eğer varsa en güncel ekran kartı sürücüsünü bilgisayarınıza indirecektir. İşlem bittikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Flash bellek biçimlendirme hatası alıyorsanız çözümü için Flash Bellek Biçimlendirme Hatası Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın