Whatsapp Web Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda Whatsapp web açılmıyor mu? Yazımız içerisindeki farklı çözüm yolları sayesinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Web Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz Whatsapp uygulaması yani whatsapp web açılmıyor diyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

 • Whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin.
 • Tarayıcı üzerinden Whatsapp Web kısmına erişmeye çalışın.

İlk olarak yapmanız gereken şey bilgisayarınızda yüklü olan Whatsapp uygulamasını tamamen kaldırmak. Bunun için Windows ayarlar bölümüne giriş yapın. Uygulamalar sekmesine gelin. Whatsapp uygulamasını bulun ve sağ tıklayarak kaldır seçeneğine tıklayın.

 • Tarayıcınızı açın.
 • WhatsApp Web İndir adresini ziyaret edin.
 • Siyah renkte olan Microsoft’tan Alın butonuna tıklayın.

whatsapp web nasıl yüklenir

Site içerisindeki butona tıkladığınızda sizleri Microsoft mağazasına yönlendirecektir. Buradan Whatsapp uygulamasını ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Yazımız içerisindeki anlattığımız adımlar Windows 10 ve üzeri işletim sistemi baz alınarak anlatılmıştır. Daha düşük sürüme sahipseniz bu adımlar işe yaramayabilir.

Bilgisayarınıza yeniden yükledikten sonra Whatsapp uygulamasını açmayı deneyin ve whatsapp web açılmıyor gibi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yöntem olarak tarayıcı üzerinden Whatsapp Web kısmına giriş yapmak olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler yazımızın devamında yer almaktadır.

 • Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz tarayıcınızı açın.
 • WhatsApp Web sitesini ziyaret edin.
 • Site içerisinde bir adet karekod oluşacaktır.

Siteye başarılı bir şekilde erişim sağladıysak şimdi bu karekodu telefonumuzda yer alan Whatsapp uygulaması içerisinden okutmamız gerekiyor. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştircez diye soruyorsanız endişe etmenize gerek yok yazımızı okumaya devam edin.

 • Telefonunuzda yüklü olan Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Bağlı cihazlar sekmesine dokunun.

whatsapp web bağlanma

Yeşil renkte olan “CİHAZ BAĞLA” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda arka kameranız açılacaktır. Daha sonra bilgisayarınızda yer alan karekodu kameranıza okutun.

Tüm işlemler bu kadar basit. Artık Whatsapp web açılmıyor sorunu ortadan kalkmış oldu. Whatsapp içerisindeki gruplarınızı veya özel sohbetlerinizi bilgisayarınız üzerinden yönetebilirsiniz.

Başarılı bir şekilde bağlandık peki çıkış nasıl yapacağız? Eğer whatsapp web çıkış yapma işlemini bilmiyorsanız yazımızda tüm ayrıntılarıyla yazımızda bulabilirsiniz.

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşeden Bağlı cihazlar sekmesine dokunun.

whatsapp web çıkış yapma

Bağlı cihazlar penceresinde bağlanmış olduğunuz tarayıcınızı göreceksiniz. Örneğin Chrome tarayıcısı üzerinden bağlandıysanız Chrome simgesi listede karşınıza çıkacaktır.

Bağlı olduğunuz tarayıcınızın üstüne dokunun. Küçük bir pencere açılacaktır ardından çık seçeneğine dokunun. Böylelikle bilgisayarınız üzerinden tamamen çıkış yapmış olacaksınız.

Eğer tüm bunlara whatsapp web hata veriyor diyorsanız global bir sorun olabilir. Bunun için Downdetector adlı internet sitesini ziyaret edebilir güncel arızaları takip edebilirsiniz.

Whatsapp grup içerisinde herkesten silme nasıl yapılır bilmiyorsanız Whatsapp Grupta Herkesten Silme – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın