Whatsapp Grupta Herkesten Silme – Nasıl Yapılır?

Whatsapp gruplarında yazılan mesajları herkes tarafından silebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlere whatsapp grupta herkesten silme nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Whatsapp Grupta Herkesten Silme – Nasıl Yapılır?

Dünyaca kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a her geçen gün birtakım yenilikler ve güncellemeler gelmektedir. Bu yazımızda sizler için whatsapp grupta herkesten silme işlemi nasıl gerçekleştirilir ondan bahsedeceğiz.

Whatsapp üzerinde artık yeni güncelleme ile birlikte gruplarda yazılan yazıları herkes tarafından silebileceksiniz. Yanlış duymadınız gruba yazılan yazıları herkesten silip kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin grup içerisinde hakaret, küfür vb. birtakım istemediğiniz olaylar gerçekleşiyorsa yeni gelen bu özellik sayesinde bunun önüne geçebilirsiniz.

Peki whatsapp grup içerisinde yazılan bir yazıyı herkesten silme nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki adımları izleyin.

Öncelikle bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Grup Yöneticisi olmanız gerekmektedir. Yani bir başka deyişle grupta admin olmanız gerekiyor.

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Yöneticisi olduğunuz herhangi bir grubun içerisine girin.
  • Grup içerisinde herhangi biri tarafından yazılmış mesajın üstüne basılı tutun.
  • Yukarıda yer alan çöp kutusu simgesine tıklayın ve “Herkesten Sil” seçeneğine dokunun.

whatsapp grup herkesten sil

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde Whatsapp grubunuzda yer alan mesajı herkes tarafından silmiş olacaksınız. Artık o mesajı kimse göremeyecektir.

Whatsapp grupta herkesten silme işlemi bu kadar basit. Yeni güncelleme ile birlikte artık bu özelliği grup içerisinde kullanabilirsiniz.

Eğer bu özelliği göremiyorsanız Whatsapp uygulamanız güncel olmayabilir. Mağaza üzerinden güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Whatsapp Nasıl Güncellenir?

Whatsapp nasıl güncellenir bilmiyorsanız aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip edin.

  • Google Play veya App Store mağazasını açın.
  • Arama kısmına “Whatsapp” yazın.
  • Whatsapp uygulamasının mağaza sayfasına girin ve Güncelle butonuna tıklayın.

Eğer Whatsapp uygulamanız güncel ise güncelle butonunu görmeyeceksiniz. Uygulama son sürümde ise güncelle butonu yerine uygulamayı aç vb. ibare yer almaktadır.

Whatsapp Google Drive ile yedekleme nasıl yapılır bilmiyorsanız Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır? (Google Drive) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın