WhatsApp Video Gönderme Sorunu (Çözümü)

WhatsApp üzerinden videolarınızı paylaşmak istediğinizde whatsapp video gönderme sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

WhatsApp Video Gönderme Sorunu (Çözümü)

WhatsApp uygulamasında arkadaşınıza veya katılımcısı olduğunuz herhangi bir gruba video atarken whatsapp video gönderme sorunu yaşıyorsanız bu problemi ortadan nasıl kaldırabiliriz onlardan bahsedeceğiz.

WhatsApp uygulamasında oldukça can sıkıcı olan WhatsApp video işlenemedi hatası için öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var.

İnternet bağlantınızda herhangi bir kopukluk yaşandığınızda bu tarz sorunlar meydana gelebilir. Telefonunuzun Wi-Fi ağını kapatıp tekrardan açmayı deneyebilirsiniz.

Hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız internet paketinizin yeteri kadar olduğundan veya sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

Yaşadığınız bu sorun WhatsApp video gönderme boyutu ile alakalıdır. Yüksek boyutlu videolar göndermeye çalıştığınızda bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Peki WhatsApp video gönderme boyutu nedir diye soracak olursanız video, fotoğraf ve sesli mesajlar olmak üzere limit 16 MB’a kadardır.

WhatsApp tarafından belirtilen limitin üstüne çıkarsanız WhatsApp video gönderemiyorum tekrar dene gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere WhatsApp uzun video gönderme nasıl yapılır ondan bahsedelim. Yazımızın içerisinde 16 MB’lık bir limitten bahsettik. Fakat bu limiti aşmadan uzun videoları gönderme işlemini yapabilmemiz mümkündür.

Whatsapp Uzun Video Gönderme

Whatsapp uzun video gönderme sorunu yaşıyorsanız öncelikle video düzenleyici uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için aşağıdaki yolu izleyin.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “InShot” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

iOS işletim sistemine sahipseniz;

  • App Store uygulamasını açın.
  • Mağaza arama kısmına “InShot” yazın.
  • Video düzenleyici uygulamasını cihazınıza indirin.

Whatsapp uzun video gönderme sorunu

InShot isimli video düzenleyici uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra açın. Ardından WhatsApp üzerinden göndermek istediğiniz uzun videoyu seçin. Daha sonra video kırpma işlemi yaparak süresini azaltın.

  • İmleci videonun kırpmak istediğiniz kısmına getirin.
  • Ardından BÖL seçeneğine dokunun.
  • Daha sonra geri kalan kısmı SİL seçeneğine dokunarak silin.

Uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Böylece video kırpma işlemi yaptığınızda Whatsapp uzun video gönderme sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Partlar halinde WhatsApp üzerinden videolarınızı gönderebilirsiniz.

Whatsapp’tan video gönderemiyorum dosya biçimi desteklenmiyor diyorsanız Whatsapp sadece 3GP ve MPEG4 formatlarını desteklemektedir.

Bu yazımızda sizlere whatsapp video gönderme sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

WhatsApp sticker nasıl yapılır bilmiyorsanız Whatsapp Sticker Nasıl Yapılır? (Android/iOS) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın