Whatsapp Sticker Nasıl Yapılır? (Android/iOS)

Dünyaca kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinde whatsapp sticker nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Whatsapp Sticker Nasıl Yapılır? (Android/iOS)

Whatsapp üzerinde gruplar içerisinde veya özel mesajlaşmalarda birbirimize sürekli olarak çıkartmalar yolluyoruz. Peki whatsapp sticker nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi?

Whatsapp çıkartma yapma işlemi için öncelikle;

  • Whatsapp uygulamasına girin.
  • Herhangi bir sohbete gelin.
  • Yazma kısmına gelin ve klavyenizi açın.
  • Klavyenizin en aşağı kısmında olan çıkartma bölümüne dokunun.

whatsapp çıkartma yapma

Çıkartma bölümünde sağ üst köşede yer alan + simgesine dokunun. Burada Whatsapp içerisinde yer alan hazır çıkartmaları telefonunuza indirebilirsiniz.

Peki kendimiz whatsapp çıkartma yapma işlemini nasıl gerçekleştiririz diye soracak olursanız hazır çıkartmaların olduğu bölümde yer alan “Çıkartma Uygulamalarını Keşfedin” butonuna tıklayın.

Sizi telefonunuzun işletim sistemine göre App Store veya Google Play mağazasına yönlendirecektir. Uygulama mağazasında yüzlerce Whatsapp sticker yapma uygulamaları göreceksiniz.

Mağaza üzerinde sevdiğiniz herhangi bir sticker yapma uygulamasını indirip kendinize özel stickerlar tasarlayıp Whatsapp uygulaması içerisine yükleyebilirsiniz.

Sticker yapma uygulamaları arasından hangisini yükleyeceğinize karar veremediyseniz bu yazımız sizlere rehberlik edecektir. Yazımızın devamını okuyarak kafanızdaki bu soru işaretini tamamen kaldırabilirsiniz.

Sticker Maker Uygulaması ile Çıkartma Yapma

Bu yazımızda sizlere Sticker Maker adlı uygulama ile çıkartma nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Öncelikle uygulama mağazasına girerek bu uygulamayı telefonunuza yükleyin.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “Sticker Maker” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

iOS kullanıcısıysanız;

  • App Store uygulamasına gelin.
  • Mağaza arama kısmına “Sticker Maker” yazın.
  • Uygulamayı cihazınıza indirin.

sticker maker nasıl kullanılır

Eğer uygulamayı bir türlü bulamadıysanız uygulamanın yapımıcısı Viko & Co şeklindedir. Yukarıda yer alan linklere dokunarakta mağaza sayfasına erişebilirsiniz.

Başarılı bir şekilde yükleme işlemini tamamladıysanız Sticker Maker adlı uygulamayı açın. Karşınıza “Yeni Etiket Paketi Yarat” şeklinde bir buton gelecektir. Bu butona tıklayın.

Etiket paket adı ve etiket paket yapımcısı kısımlarını kendinize göre doldurduktan sonra “Oluştur” seçeneğine dokunun. Paketinizi oluşturduktan sonra üzerine dokunun.

Whatsapp sticker nasıl yapılır diye soracak olursanız oluşturduğunuz paketinizin içerisine girerek 30 adet sticker oluşturabilirsiniz. Her bir paket içerisine sadece 30 adet sticker eklenmektedir.

Instagram efektleri çıkmıyor sorunu yaşıyorsanız Instagram Efektleri Çıkmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın