Whatsapp Tarih ve Saat Yanlış Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

Mesajlaşma uygulamasına erişmek istediğinizde whatsapp tarih ve saat yanlış hatası ile karşılaşıyorsanız ve sevdikleriniz ile bir türlü mesajlaşamıyorsanız bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü için neler yapabilirsiniz bu hata neden kaynaklanır gibi soruların cevabını sizler için yazımız içerisinde yer verdik.

Whatsapp Tarih ve Saat Yanlış Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

Dünyaca popüler ve adeta hayatımızın bir parçası olan Whatsapp mesajlaşma uygulamasında bazı zamanlar sorunlar ile karşılaşabiliyoruz.

Bu sorunlardan biriside Whatsapp tarih ve saat yanlış hatası mesajı ile karşılaşmaktır. Peki bu hata neden meydana gelir öncelikle ondan bahsedelim.

Android ve iPhone cihazlarda bazen tarih ve zaman ayarları düzgün olmayabilir. Cihazınızın tarih ve saati yanlış olabilmektedir. Bu gibi bir durumda Whatsapp tarih ve saat yanlış hatası alabilirsiniz.
Cihazınızın tarih ve saatinin yanlış olması sadece Whatsapp uygulaması özelinde değil diğer uygulamalar üzerinde de bir takım sorunlara yol açabilmektedir.

Whatsapp tarih ve saat sorunu yaşıyorsanız çözümü için öncelikle yapmanız gereken cihazınızın ayarlar menüsüne giriş yapmak olacaktır.

Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra tarih ve saat ayarları sekmesine gelerek telefonunuzun tarih ve saatini kontrol edin. Eğer cihazınızın tarih ve saati yanlış ise düzeltin.

Tarih ve saat ayarları menüsü telefonunuzun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kendinize küçük bir zaman dilimi ayırarak kendi cihazınızın ayarlar menüsünde gezinerek tarih ve saat ayarlarını bulabilirsiniz.

Android veya iPhone cihazınızın tarih ve saat ayarlarını düzelttikten sonra uygulamayı tekrardan açın. Muhtemelen artık whatsapp tarih ve saat yanlış hatası almayacaksınız.

Eğer bu ayarları yapmanıza rağmen hala aynı hata mesajı ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken bir diğer yöntem mevcut.

Bu yöntem Whatsapp uygulamasını güncellemek olacaktır. Cihazınızın mağazasına girerek Android bir cihaza sahipseniz Google Play Store iPhone bir cihaza sahipseniz App Store mağazasına erişerek arama kısmına Whatsapp yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

Ardından buradan Whatsapp uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncel değil ise güncelleme işlemini gerçekleştirin. Whatsapp uygulamanızın son sürümü yüklü olduğundan emin olun.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala whatsapp saat ve tarih yanlış hatası alıyorsanız genel olarak hataları çözmede etkili olan uygulamayı kaldırma ve tekrar yükleme işlemi sorunu ortadan kaldırabilir.

Whatsapp uygulamasını cihazınızdan kaldırdığınızda katılmış olduğunuz gruplar, özel mesajlar veya kişileriniz silinmez. Uygulamayı tekrar yüklediğinizde bunların hepsi geri gelmektedir.

Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırın. Ardından mağaza üzerinden tekrardan yükleyin. Yüklendikten sonra Whatsapp uygulamasına giriş yapın muhtemelen artık tarih ve saat yanlış hatası yazısı ile karşılaşmayacaksınız.

Whatsapp uygulamasında kamera hatası yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri Whatsapp Kamera Hatası Neden Kaynaklanır – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın