Whatsapp Tarih ve Saat Yanlış Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda whatsapp tarih ve saat yanlış hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp Tarih ve Saat Yanlış Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda bazı Whatsapp kullanıcılarının karşılaşmış olduğu whatsapp tarih ve saat yanlış hatası nasıl çözülür bu konuya değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Whatsapp’ta tarih ve saatin yanlış olduğuna dair bir hata mesajı ile karşılaşıyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giderek otomatik tarih ve saat ayarını etkinleştirin.
  • Whatsapp’ın güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun ve gerekirse güncelleyin.
  • Basit bir işlem gibi gözüksede hatadan kurtulmak için telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
  • Telefonunuzun saat dilimini kontrol edin ve yanlış ise ülkenize göre ayarlayın.

İlk olarak WhatsApp tarih ve saat ayarları nasıl yapılır bunu ele alalım. Bunu yapabilmek için şu adımları takip edin:

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  • Genel Yönetim sekmesine gelin.
  • Tarih ve saat kısmına dokunun.

WhatsApp tarih ve saat ayarları

Burada Otomatik tarih ve saat özelliğini aktif hâle getirin. Eğer sizin telefonunuzda bu kısım pasif olarak gözüküyorsa aktif etmeyi unutmayın. Yukarıdaki görselde Samsung marka Android telefon baz alınarak gerekli adımlar gösterilmiştir. Sizin telefon modeliniz farklı menüler farklılık gösterebilir.

Whatsapp tarih ve saat yanlış hatası almaya devam ediyorsanız Whatsapp uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunu uygulama mağazası üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  • Google Play veya App Store’a girin.
  • Arama kısmına “Whatsapp” yazın.
  • Güncelle butonuna dokunun.

Whatsapp uygulamasını güncelledikten sonra açın ve WhatsApp saat yanlış hatası alıp almadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacak ve hata mesajı ile karşılaşmayacaksınız.

Buraya kadar olan adımları uygulamanıza rağmen hata almaya devam ediyorsanız telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Yanlış duymadınız basit bir adım gibi gözükebilir ancak pek çok hatayı çözmede etkili bir yoldur.

Son olarak telefonunuzun saat dilimini kontrol edin. Saat dilimini yaşamış olduğunuz ülkeye göre ayarlamadıysanız bu tarz hatalar ile karşılaşmanız olasıdır.

Whatsapp Saat Dilimi Ne Olmalı?

Whatsapp uygulamasında saat dilimi GMT+03:00 olarak ayarlanmalıdır. Ancak bu ayar genel olarak ağ tarafından otomatik olarak algılanmaktadır. Eğer telefonunuzun Tarih ve saat ayarı bölümünde otomatik saat dilimi özelliğini aktif ettiyseniz herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Böylece whatsapp tarih ve saat yanlış hatası nasıl çözülür detaylı bir şekilde ele almış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Whatsapp uygulamasında kamera hatası yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri Whatsapp Kamera Hatası Neden Kaynaklanır – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın