Whatsapp Kamera Hatası Neden Kaynaklanır – Nasıl Çözülür?

Whatsapp uygulamasında fotoğraf çekip göndermek istediğinizde whatsapp kamera hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunu nasıl çözebileceğinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp Kamera Hatası Neden Kaynaklanır – Nasıl Çözülür?

Whatsapp kullanıcısı olarak birisine fotoğraf, video göndermek istediğimizde veya görüntülü görüşmek istediğimizde karşımıza çıkan kamera hatası neden kaynaklanır.

Whatsapp kamera hatası çözümüne geçmeden önce bu hata neden kaynaklanır ondan bahsedelim.

Whatsapp üzerinde kamera hatası alıyorsanız muhtemelen uygulamanın istediği izinleri vermemenizden kaynaklıdır. Gerekli izinleri vermediğinizden dolayı uygulamanın birçok özelliğini kullanamaz hale gelirsiniz.

Bu sadece whatsapp uygulaması için değil diğer birçok uygulama içinde geçerlidir. Uygulama için gereken izinleri tek tek vermeniz gerekir.

Aksi takdirde bu tür hatalar ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. Whatsapp kamera hatası çözümü için öncelikle Whatsapp uygulamasına basılı tutun ve açılan küçük pencerenin sağ üst kısmında bulunan ünlem işaretine basın.

Karşınıza whatsapp ayarlar penceresi gelecektir. Bu işlem telefon marka ve modelinize göre değişiklik gösterebilir.

Bunun için klasik yolu kullanabilirsiniz. Klasik yoldan ayarlar penceresine erişmek için telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapın.

Ayarlar bölümünden uygulamalar sekmesine gelin. Ardından burada Whatsapp uygulamasını bulun.

Whatsapp uygulamasını bulduktan sonra üzerine dokunun. Karşınıza ayarlar penceresi çıkacaktır.

Whatsapp ayarlar penceresi altında bulunan İzinler sekmesine giriş yapın. Burada kamera, mikrofon, telefon gibi birçok izin bulunmaktadır.

whatsapp kamera izni

Gereken tüm izinlerin açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer kamera ve mikrofon izinleri kapalı ise whatsapp kamera hatası alabilirsiniz.

Kamera ve mikrofon izinlerini açın. Daha sonra whatsapp uygulamasına tekrardan girin.

Whatsapp uygulamasının istediği tüm izinleri verdikten sonra artık kamera sorunu veya kamera hatası almayacaksınız.

Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalar sizden birtakım gerekli izinler ister eğer bu izinleri reddederseniz bu tür hatalar ile karşılaşmanız mümkündür. Gerekli izinleri verdikten sonra yaşadığınız sorunlar ortadan kalkacaktır.

Whatsapp uygulamasına mobil cihazınızdan kullanmak yerine masaüstü bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Bunun için Whatsapp Web sitesine girip karekodu telefonunuza okutun ve başarılı bir şekilde giriş yapın.

Whatsapp Tarih ve saat yanlış uyarısı alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Whatsapp Tarih ve Saat Yanlış Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın