Whatsapp Resmi Uygulama Hatası (2024)

Mobil cihazlarda karşılaşılan whatsapp resmi uygulama hatası nedir ve neden karşımıza çıkar bu konuları yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Whatsapp Resmi Uygulama Hatası (2024)

Bu yazımızda mobil cihazlarda bazı kullanıcıların karşısına çıkan whatsapp resmi uygulama hatası nedir ve neden kaynaklanır bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açtığınızda sizleri “Bu hesabı kullanmak için resmi WhatsApp uygulamasının olması gerekiyor” yazısı karşılayabilir. Bu durumun olası nedenleri şu şekildedir;

  • WhatsApp hesabınızı üçüncü parti uygulamalarda kullanmak.
  • Sahte(Fake) numaralar ile WhatsApp’a kayıt olmaya çalışmak.

İlk maddeden başlamak gerekirse WhatsApp’ın resmi uygulamasını kullanmak yerine uygulama mağazası dışından WhatsApp Aero, WhatsApp Plus gibi üçünü parti yazılımları kullandıysanız hesabınız bloke olmuş olabilir.

Bu hesabı kullanmak için resmi WhatsApp uygulamasının olması gerekiyor

Bu tarz üçüncü parti uygulamalar WhatsApp uygulamasının politika kurallarına aykırı davranışlar içerisine girmektedir. Bu nedenle hesabınız geçici bir süre askıya alınmış olabilir veya kalıcı olarak yasaklanmış olabilir.

Bir başka neden ise resmi WhatsApp uygulaması içerisinde sahte numara kullanarak kayıt olmaktır. Kendinize ait olmayan sahte numara paylaşan veya ücretli olarak dağıtan platformlar aracılığıyla elde etmiş olduğunuz numarayı WhatsApp’a girerek kayıt olmaya çalışmanız politika kurallarına aykırıdır.

bu hesap whatsapp'ı kullanamaz

Bu tarz girişimlerde bulunduysanız “Bu hesap Whatsapp’ı kullanamaz” gibi uyarı pencereleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz hareketlerden uzak durmanız ve kendinize ait telefon numaranız ile birlikte resmi Whatsapp uygulamasını kullanmanız en doğru seçenek olacaktır.

Uygulama mağazasında yer alan Whatsapp’ın resmi uygulaması ile birlikte kendinize ait telefon numaranızı kullanmanıza rağmen bu hata ile karşılaşıyorsanız WhatsApp Yardım adresinden destek alabilirsiniz.

Böylece whatsapp resmi uygulama hatası konusunu olası nedenleri ile birlikte sizlere aktarmış olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

WhatsApp’ta durum göndermeye çalışırken gönderilemedi hatası alıyorsanız çözümü için Whatsapp Durum Gönderilemedi Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

“Whatsapp Resmi Uygulama Hatası (2024)” üzerine 2 yorum

  1. Huawei nove 9 de model telefonum var ve gbox uygulaması ile play siteden indirdiğinde watsap kulaniyorudum ve kendisi silindi şimdi ise numara dogrulamiyor hatası veriyor cozum nedir . sildim huawei nın kendi sayfasından yukledim.olmadı format attım olmadı sim.karti yeniledim olmadı lutfen help mi😂

    Yanıtla
Yorum yapın