Whatsapp Durum Gönderilemedi Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda whatsapp durum gönderilemedi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp Durum Gönderilemedi Hatası (Çözümü)

Whatsapp uygulamasında yer alan Durum bölümünde paylaşım yapmak istediğinizde whatsapp durum gönderilemedi hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Whatsapp’ta durum paylaşma sorunu yaşıyorsanız bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şu şekildedir;

  • İnternet bağlantısında yavaşlama veya kopma
  • Whatsapp uygulamasının arkaplanda güncelleme işleminde olması
  • Uygulamanın önbelleğinin dolu olması
  • Whatsapp sunucularında meydana gelen geçici sorunlar

Whatsapp uygulamasında durum paylaşma esnasında internet bağlantınızda kopma veya yavaşlama meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmanız sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Eğer internete hücresel veri üzerinden bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun. Çünkü sinyal gücünün düşük olduğu ortamlarda internetinizde kopma veya yavaşlama yaşanabilir.

Whatsapp durum paylaşma sorunu yaşanmasının bir diğer sebebi ise Whatsapp uygulamasının durum paylaşma esnasında arka planda güncelleniyor olmasıdır. Eğer uygulama mağazanızda otomatik güncelleme talimatı verdiyseniz bu durumu yaşayabilirsiniz.

Otomatik güncelleme özelliği açık olduğu için arka planda eğer Whatsapp’ın yeni bir sürümü varsa otomatik olarak güncelleme işlemini gerçekleştirecektir. Bu esnada da uygulamayı düzgün kullanamayabilirsiniz veya uygulamadan sizi atabilir.

Bir diğer nedeni ise Whatsapp uygulamasının önbelleğinin dolu olmasıdır. Önbellek temizleme işlemini yaparak bu sorundan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Önbellek temizlemeyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip edin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Whatsapp uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizle butonuna basın.

whatsapp önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları takip ederek Whatsapp uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra Whatsapp’ı açın ve durum paylaşmayı deneyin.

Whatsapp durumlar yüklenmiyor gibi sorunlar yaşıyorsanız sunuculardan kaynaklı geçici bir arıza meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda teknik ekip tarafından sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yoktur.

Bu yazımızda sizlere whatsapp durum gönderilemedi hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Whatsapp bağlanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Whatsapp Bağlanılamıyor Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın