Whatsapp Numara Doğrulama Hatası (Çözümü)

Whatsapp uygulamasında oturum açmaya çalışırken whatsapp numara doğrulama hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Whatsapp Numara Doğrulama Hatası (Çözümü)

Dünyaca kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinde hesabınıza giriş yapmaya çalışırken whatsapp numara doğrulama hatası yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Whatsapp uygulamasının en güncel sürümünü yükleyin.
  • Telefon numaranızı eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olun.
  • Ülke kısmını Türkiye(+90) şeklinde ayarlayıp ayarlamadığınızı kontrol edin.

Whatsapp uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulama mağazası üzerinden en güncel sürümünü yükleyin.

Whatsapp doğrulama kodu gelmiyor sorunu yaşıyorsanız birden fazla kez telefonunuza kod göndermenizden kaynaklıdır. Böyle bir durumda hesabınız geçici bir süre bloke olmaktadır.

Whatsapp doğrulama kodu alamıyorsanız 4 – 5 saat bekledikten sonra tekrardan telefonunuza doğrulama kodu göndermeyi deneyin. Üst üste kod göndermeye çalışmayın. Aksi takdirde bloke süreniz uzayacaktır.

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Ülke kısmını Türkiye(+90) olarak seçin.

whatsapp doğrulama kodu gelmiyor

Ülke kısmını Türkiye olarak seçtikten sonra telefon numaranızı doğru bir şekilde gerekli alana girin. Ardından ileri butonuna dokunarak doğrulama işlemini başlatın.

whatsapp ülke kodu ayarlama

Telefon numaranızın başında yer alan ülke kodunun +90 olarak ayarlı olduğundan emin olun. Aksi takdirde doğrulama işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızda artık whatsapp numara doğrulama hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer hâla sorun devam ediyorsa telefonunuzda kullanmış olduğunuz hattınız çekmiyor olabilir. Sinyal gücü düşük olduğu durumlarda SMS gelmeme gibi durumlar meydana gelebilir.

Whatsapp bağlantı sorunu yaşıyorsanız çözümü için Whatsapp Bağlantı Sorunu – Nasıl Çözülür? (2022) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

“Whatsapp Numara Doğrulama Hatası (Çözümü)” üzerine 2 yorum

  1. Telefon huawei nova 9 guncel.kullandığım telefonum watsap a mesaj geldi yasal watsap kullanmıyorsun diye galeri alamadım.gitti whatsapp sildim yukledim olmadı telefonu sıfırladım.olmadı yardım bekliyorum

    Yanıtla
Yorum yapın