Whatsapp Güncel Değil Hatası (Çözümü)

Whatsapp güncel değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Whatsapp Güncel Değil Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açtığınızda whatsapp güncel değil hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle bu hata ile karşılaşıyorsanız sizden kaynaklı bir durum olmayabilir. Her cihaz modeline göre güncellemeler ayrı ayrı dağıtılmaktadır. Sizin cihazınıza dağıtım sorunu olan bir sürüm denk gelmiş olabilir.

Böyle bir durumda yapmanız gereken Whatsapp’ı uygulama mağazası üzerinden değil de manuel olarak kendi websitesinden indirmek olacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin:

  • Tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “www.whatsapp.com/android” yazın.
  • Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan indir butonuna dokunun.

whatsapp manuel indirme

Whatsapp uygulamasının kendi resmi websitesinden indirme işlemini yaptıktan sonra indirdiğiniz dosyayı açarak Whatsapp uygulamasını güncelleyin.

Whatsapp güncelleme istiyor ne yapmalıyım diye soracak olursanız ilk yöntem bu sorunu çözmede en etkili yoldur. Eğer sorun düzelmediyse ve WhatsApp güncelleme uyarısı almaya devam ediyorsanız ikinci yöntemi deneyin.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Google Play Store uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

google play önbellek temizleme

Google Play yani uygulama mağazasının önbelleğini temizledikten sonra mağazayı açın ve arama kısmına Whatsapp yazın. Ardından güncelle butonuna tıklayarak güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Bu yazımızda sizlere whatsapp güncel değil hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Whatsapp web açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Whatsapp Web Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın