Whatsapp Bağlanılamıyor Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda whatsapp bağlanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp Bağlanılamıyor Hatası (Çözümü)

Mobil cihazınızda Whatsapp uygulamasını açmak istediğinizde whatsapp bağlanılamıyor hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Bu hata ile karşılaşmanız bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şu şekildedir;

  • İnternet bağlantısında yavaşlama veya kopma
  • Whatsapp sunucularında meydana gelen arıza
  • Whatsapp uygulamasının önbelleğinin dolu olması

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Wi-Fi üzerinden internete bağlanıyorsanız modeminize reset atın. Modeminizi kapatıp tekrardan açın. Ardından Whatsapp’ı açmayı deneyin.

Eğer hücresel veri üzerinden internete bağlanıyorsanız şebekenin yeteri kadar çekip çekmediğini kontrol edin. Şebekenin az çektiği durumlarda internetinizde yavaşlama olabilir ve Whatsapp’ı kullanmakta zorluk çekersiniz.

İnternet hızınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız https://fast.com/tr/ adresinden hız testi yapabilirsiniz. Hız testinde herhangi bir problem yok ise Whatsapp’ı açmayı deneyin.

Whatsapp’ı açtığınızda ‘WhatsApp bağlanılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin‘ yazısı ile karşılaşıyorsanız sunucularda bir sorun olabilir. Böyle bir durumda sunucularda yaşanan sorunun teknik ekip tarafından giderilmesini beklemelisiniz.

Whatsapp sunucularında global veya belirli bir bölgede sorun yaşandığını teyit edebilmek için DownDetector adlı websitesini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter’a giriş yapıp gündemdeki konuları gözden geçirerek Whatsapp’ta bir problem olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Son olarak Whatsapp uygulamasının önbelleğini temizlemeyi deneyin. Önbellek temizleme nasıl yapılır bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizle butonuna basın.

whatsapp önbellek temizleme

Yukarıdaki adımları takip ederek Whatsapp uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbelleği temizledikten sonra Whatsapp’ı açın ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu yazımızda sizlere whatsapp bağlanılamıyor hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Whatsapp sonuçlar hazırlanıyor hatası nasıl çözülür bilmiyorsanız Whatsapp Sonuçlar Hazırlanıyor Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın