WhatsApp Aero Neden Açılmıyor? (Çözümü)

Akıllı telefonlarda whatsapp aero neden açılmıyor bu sorunun çözüm yollarını arıyorsanız yazımızın devamını okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Aero Neden Açılmıyor? (Çözümü)

Android telefonlarda whatsapp aero neden açılmıyor diye soruyorsanız bunun olası nedenlerini ve çözüm yollarını sizler için bu yazımızda paylaşacağız.

Öncelikle hepinizin bildiği gibi WhatsApp Aero orijinal WhatsApp uygulamasının yeniden düzenlenip kendine has özellikler eklenmiş versiyonudur. Yani kısacası WhatsApp Aero resmi olmayan bir uygulamadır.

Resmi olmayan bir uygulama olduğundan dolayı Google Play mağazası üzerinden Aero’yu indirebilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle internet üzerinden 3. parti uygulama olarak indirmeniz gerekmektedir.

İnternetten indirmiş olduğunuz WhatsApp Aero uygulamasının açılmamasının olası nedenleri şu şekildedir;

  • WhatsApp Aero APK dosyasının eski bir sürümünü indirmiş olabilirsiniz.
  • APK dosyası hasarlı veya bozuk olabilir.
  • Aero uygulaması artık hizmet vermiyor olabilir.

WhatsApp Aero uygulamasının en son sürümünü yüklediğinizden emin olun. Eski bir sürümü indirdiyseniz açılmama gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni sürümünü indirdikten sonra telefonunuza kurmayı deneyin ve açılıp açılmadığını kontrol edin.

WhatsApp Aero ban yedim

İnternet ortamından indirmiş olduğunuz WhatsApp Aero apk dosyası hasarlı veya bozuk olabilir. Google arama motoruna “WhatsApp Aero APK” yazdığınızda birçok site sizleri karşılamaktadır. Bu noktada çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Neden dikkatli olmanız gerektiğine gelecek olursak telefonunuza ister istemez zararlı bir yazılım yani virüs yükleyebilirsiniz. O yüzden güvenilir popüler sitelerden APK dosyası indirmeyi tercih etmelisiniz.

Son olarak WhatsApp Aero uygulaması bir türlü açılmıyor ise farklı bir telefonda açmayı deneyin. Eğer farklı bir telefonda açılıyorsa sizin telefonunuza sorun var demektir.

WhatsApp artık 3. parti uygulama olarak resmi olmayan WhatsApp’ın değişik versiyonlarını kullanan kullanıcılarını süresiz olarak engellemektedir. Yani o hattınız ile artık WhatsApp’ın orjinal versiyonunu kullanamayacağınız anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu konuyu göz önünde bulundurarak hareket etmenizi öneririz.

Böylece whatsapp aero neden açılmıyor konusunu detaylı bir şekilde almış olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında resmi uygulama hatası ile karşılaşıyorsanız bilgi edinmek için Whatsapp Resmi Uygulama Hatası (2024) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın