Web Tapu Yetkilendirme Başarısız Hatası (Çözümü)

Devletin resmi sitesi Weptapu üzerinde işlem yaparken web tapu yetkilendirme başarısız hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Web Tapu Yetkilendirme Başarısız Hatası (Çözümü)

Weptapu sistemi içerisinde herhangi bir işlem yapmak istediğinizde web tapu yetkilendirme başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Web Tapu hata veriyor diyorsanız bu genellikle sizden kaynaklı olmayıp sistemden kaynaklı bir durumdan kaynaklanmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Weptapu sistemine başka bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyin.
  • İnternet bağlantınızı ve hızınızı kontrol edin.

wep tapu çalışmıyor

E devletten Web Tapu’ya giremiyorum diyorsanız farklı bir tarayıcı üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Firefox, Microsoft Edge gibi farklı tarayıcılar üzerinden Weptapu sistemine giriş yapmaya çalışın.

Sürekli olarak kullanmış olduğunuz tarayıcınız Weptapu sitesi ile uyumlu olmayabilir. Bu tarz sorunlar yaşamamak için tarayıcınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Web Tapu çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. Herhangi bir bağlantı kopukluğu yaşayıp yaşamadınızı teyit edin. Gerekirse modeminize reset atın.

Modeminizi kapatın ardından 10 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra Weptapu sistemine giriş yaparak herhangi bir hata yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

İnternet hızınızı kontrol edin. İnternet hızınızın düşük olduğu durumlarda Weptapu üzerinde işlem yaparken web tapu yetkilendirme başarısız hatası ile karşılaşabilirsiniz.

İnternet hızımı nasıl kontrol ederim diye soracak olursanız Google arama motoruna “internet hız testi” yazarak gerekli sitelere ulaşabilir internet hızınızı ölçebilirsiniz.

Web Tapu Çöktü Mü?

Google arama motorunda en çok aratılan sorgulardan biriside Web Tapu çöktü mü şeklindedir. Bu soruya cevap vermek gerekirse sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı birtakım hatalar meydana gelebilmektedir. Farklı bir zaman diliminde tekrardan sisteme giriş yapmayı deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Weptapu sistemine giriş yapmak için Weptapu || TKGM adresini ziyaret edebilir sisteme giriş yaparak gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E arşiv doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için E Arşiv Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın