E Arşiv Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

E-arşiv platformuna giriş yapmaya çalışırken e arşiv doğrulama hatası alıyorsanız yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

E Arşiv Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

E-arşiv portal giriş ekranında kullanıcı kodu ve şifrenizi girdikten sonra e arşiv doğrulama hatası alıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu hatanın çözümü için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Öncelikle E-Arşiv Portal adresini ziyaret edin.
  • Ardından kullanıcı kodu ve şifrenizi girip Giriş butonuna tıklayın.

e arşiv portal giriş hatası

Eğer sisteme giriş yaparken e arşiv portal doğrulama hatası yaşıyorsanız giriş ekranın alt kısmında bulunan açıklama bölümünde İnteraktif Vergi Dairesi resmi sitesinin linki bulunmaktadır.

e arşiv kayıt olma

E arşiv portal giriş ekranında yer alan linke giriş yapın ardından açılan sayfada e-Devlet ile Kayıt Ol butonuna tıklayın.

  • T.C. kimlik numaranızı girin.
  • e-Devlet şifrenizi girin.
  • Ardından Giriş Yap butonuna tıklayın.

Giriş yaptıktan sonra gerekli bilgileri doldurarak e arşiv portal için yeni kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi oluşturabilirsiniz.

E-Arşiv portal giriş başarısız hatası alıyorsanız kullanıcı kodu ve şifrenizi yanlış girip girmediğinizi kontrol edin.

E-Arşiv doğrulama hatası İnternet vergi dairesinden kimlik doğrulanamadı hatası alıyorsanız e devlet şifreniz ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı E-Arşiv Fatura imza doğrulama hatası gibi sorunlar meydana gelebilir. Farklı bir zaman diliminde tekrardan giriş yaparak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

E-Arşiv Portal İletişim

E-Arşiv portal iletişim adresini merak ediyorsanız efatura@gelirler.gov.tr şeklindedir. Yaşadığınız sorunları bu e posta yoluyla iletebilirsiniz.

Mys sistem hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Mys Sistem Hatası Nasıl Çözülür? – Mali Yönetim Sistemi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın