Wattman Hatası Nedir? (Çözümü)

AMD ekran kartına sahipseniz ve wattman hatası nedir konusunu araştırıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Wattman Hatası Nedir? (Çözümü)

Bilgisayarınızda grafik kartı olarak AMD kullanıyorsanız ve wattman hatası nedir konusunu araştırıyorsanız bilgilenmek için doğru yerdesiniz.

Öncelikle Wattman nedir kısaca ondan bahsederek yazımıza giriş yapalım. Wattman AMD’nin güç yönetim aracıdır. Bu güç yönetim aracı Radeon Wattman ismiyle bilinmektedir.

Wattman hatası genellikle güç yönetim aracı içerisinde yer alan çeşitli performans ayarlarını değiştirip kendimize göre uygulamak istediğimizde ortaya çıkmaktadır.

Radeon Wattman üzerinde performans ayarı yapıp değişiklikleri uygulamak isteyen kullanıcılar güç yönetim aracının anlık olarak çökmesi veya uzun süre yanıt vermemesi olayı ile karşı karşıya kalmaktadır.

amd wattman hatası

Performans ayarlarının değiştirilmesi ekran kartının aşırı ısınmasına, voltaj düşüklüğüne veya sürücü uyumsuzluklarına yol açabilmektedir.

Bu tür olumsuzluklar yaratma potansiyeli olmasına rağmen Wattman hatası kullanıcılar tarafından çözülebilen ve sorun olmaktan çıkan bir olaydır.

Wattman Hatası Nasıl Çözülür?

İlk yöntem olarak ekran kartınızın sürücülerini güncel tutmanız oldukça önemli bir adımdır. AMD’nin web sitesi üzerinden sürücü tipini ve modelinizi seçerek güncelleme yapabilirsiniz.

Ekran kartı sürücülerinizin güncel olmaması hâlinde çeşitli sistem uyumsuzlukları vb. sorunlar ile karşılaşmanız olasıdır. Bu nedenle daima güncel kalmaya özen gösterin.

İkinci yöntem olarak AMD’nin güç yönetim aracı içerisinde gerçekleştirmiş değiştirmiş olduğunuz ayarları sıfırlayarak wattman hatası durumundan kurtulabilirsiniz.

Bunlara ek olarak bilgisayarınızın sağlıklı bir şekilde hava sirkülasyonu yaptığından ve soğutma sistemlerinin düzgün çalıştığından emin olun. Gerekirse bu kontrolleri gerçekleştirin.

Tüm bu adımlara rağmen Wattman hatası almaya devam ediyorsanız AMD’nin resmi forum sayfasında yaşadığınız soruna dair bir konu açabilir sorununuzu dile getirebilirsiniz. Ancak bu forum sayfası genel itibariyle ingilizce olduğu için konuyu ingilizce olarak açarsanız gerçek kullanıcıların size yardım etme olasılığını arttırabilirsiniz.

Böylece Wattman hatası nedir konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. AMD ekran kartı sahibi olarak bu sorun ile mücadele ediyorsanız aşağıda yer alan yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda AMD Radeon Software programı açılmıyor ise çözümü için AMD Radeon Software Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın