Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır? – Ping Sorunu Çözümü

İnternet hızının düşüklüğünden kaynaklı oyunu oynarken ping sorunu yaşıyorsanız ve Valorant ping düşürme nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır? – Ping Sorunu Çözümü

Valorant oyununda ping sorunu yaşıyorsanız öncelikle Valorant ping düşürme işlemi için modeminize reset atın.

Modeminizi kapatın 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Oyuna giriş yapın ve internetle alakalı herhangi bir ping sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer Valorant ping sorunu hâla devam ediyorsa aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 • Windows arama kısmına “Ağ Bağlantıları” yazın. Ağ bağlantıları penceresi açılacaktır.
 • Bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın.
 • Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçin ve tekrardan Özellikler diyin.
 • Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seçin.
 • Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8 Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4 şeklinde ayarlayın.

valorant dns ayarı

Yukarıda yer alan valorant ping düşürme işlemini uyguladıktan sonra oyuna giriş yapın ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun düzelmediyse bilgisayarınızın arkaplanında çalışan gereksiz uygulamaları kapatmayı deneyin. İnternetinizi kullanan ve arkaplanda çalışan kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

Bir diğer çözüm yöntemi Valorant oyununa giriş yapın ardından oyunu aşağı indirin. CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak görev yöneticisini açın.

 • Görev yöneticisi penceresinde İşlemler sekmesine gelin.
 • Valorant.exe dosyasını bulun.
 • Farenizle sağ tıklayarak Öncelik ayarla > Yüksek seçeneğini seçin.

Bu işlemi uyguladığınızda bilgisayarınız arka planda çalışan diğer uygulamalardan ayırarak önceliği Valorant oyununa vericektir ve böylece Valorant ping sorunu yaşamayacaksınız.

Eğer bu yöntemde işe yaramadıysa Windows arama kısmına Hizmetler yazın ve pencereyi açın. Hizmetler penceresinde Windows Update hizmetini bulun ve sağ tıklayarak Durdur seçeneğine tıklayın.

Windows Update bilgisayarınızda internetinizi en çok kullanan kısımlardan biridir. Bu hizmeti durdurmak Valorant ping düşürme işlemi için etkili bir yol olacaktır.

Valorant Oyunu Nasıl İndirilir?

Valorant oyununu bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle VALORANT adresini ziyaret edin.
 • Ücretsiz oyna veya Hemen oyna butonuna tıklayın.
 • Eğer Riot hesabınız varsa hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa ücretsiz bir şekilde riot hesabı oluşturabilirsiniz.

Riot hesabınıza giriş yaptıktan sonra Valorant oyununu bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Valorant oyununa giriş yaparken system error hatası alıyorsanız çözümü için Valorant System Error Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın