Valorant System Error Hatası – Nasıl Çözülür?

Valorant oyununa giriş yaparken valorant system error hatası yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Valorant System Error Hatası – Nasıl Çözülür?

Valorant oyununu açmaya çalışırken birtakım hatalar ile karşılaşılabiliyor. Bu hatalardan biriside kullanıcıların hesaplarına giriş yaparken valorant system error hatası ile karşılaşmalarıdır.

Peki bu hatanın çözümü için neler yapabiliriz çözüm yolları nelerdir diye soracak olursanız lafı hiç uzatmadan çözüm yöntemlerine gelelim. Aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip edin.

Öncelikle bilgisayarınıza kurulu olan antivirüs programını geçici bir süre devre dışı bırakın. Ardından oyuna giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen sorununuz düzelecektir.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Windows güvenlik duvarını kapatmayı deneyebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan yolu izleyin.

  • Windows arama çubuğuna “Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Defender Güvenlik Duvarı” yazın.
  • Açılan pencerede “Windows Defender Güvenlik Duvarı Özellikleri” seçeneğine tıklayın.
  • Güvenlik duvarı durumu yazan kısım sizlerde Açık olarak gözükecektir bunu Kapalı konuma getirin ve Uygula diyin.

valorant güvenlik duvarı kapatma

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra oyuna giriş yapmayı deneyin ve valorant system error hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Windows güvenlik duvarını kapattığınızda sizi üçüncü parti yani dışarıdan internet ortamından yüklediğiniz programlara karşı korumayacaktır.

Bu nedenle güvenlik duvarını mutlaka Açık konuma getirmenizi öneririz. Eğer sorun güvenlik duvarını kapayınca düzeliyorsa oyunu oynamayı bıraktıktan sonra mutlaka Açık konuma getirerek bilgisayarınızı koruma altına alın.

Yazımız içerisinde yer alan yöntemleri denemenize rağmen sorun düzelmediyse son yöntem olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine “services.msc” yazın.
  • Hizmetler penceresinde “vgc” hizmetini bulun.
  • VGC yazan hizmete sağ tıklayıp Durdur seçeneğine tıklayın ardından tekrardan sağ tıklayıp Başlat diyin.

Bu işlemi uyguladıktan sonra masaüstünde yer alan Valorant simgesine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Valorant bilgisayarınızda yüklü değilse VALORANT adresinden ücretsiz bir şekilde kendinize hesap açabilir ardından oyunu indirebilirsiniz.

Valorant Val 51 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Valorant Val 51 Hatası Neden Kaynaklanır? – Kesin Çözümü (2021) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın