Valorant Eşleşmeye Girme Başarısız (Çözümü)

Bilgisayarınızda Valorant eşleşmeye girme başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Valorant Eşleşmeye Girme Başarısız (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere Valorant eşleşmeye girme başarısız hatası çözüm yollarından bahsedeceğiz. Valorant oyununda bu hatayı alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Eşleşmeye girme başarısız hata penceresi ile karşılaşmanızın birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • İnternet bağlantısında yavaşlama veya kopma
  • Oyun sunucularından kaynaklı sorunlar
  • Antivirüs programının engel olması

eşleşmeye girme başarısız

İlk olarak Valorant oyununda eşleşme ekranında başarısız hatası alıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. Ethernet veya WiFi üzerinden internete bağlanıyorsanız modeminize reset atın.

Modeminizi güç tuşuna basarak kapatın. Ardından 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan gerekli tüm ışıklar yandıktan sonra bilgisayarınızdan ağınıza bağlanın.

İnternete tekrardan bağlandıktan sonra Valorant oyununa giriş yapın ve eşleşme yapmayı deneyerek sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. İnternet hızınızda yavaşlama var ise eşleşmeye girme başarısız yazısı ile karşılaşabilirsiniz.

İnternet hızınızda yavaşlama meydana geldiğini düşünüyorsanız Fast adresinden hız testi yaparak bağlantı hızınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. İnternet bağlantınızda veya hızınızda bir problem bulunmuyorsa diğer adımlara geçebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bulunan antivirüs programı Valorant oyununu oynamanıza engel oluyor olabilir. Böyle bir durumda antivirüs programını geçici bir süre devre dışı bırakarak sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Antivirüs programını devre dışı bırakın ve Valorant oyununa giriş yapın. Daha sonra eşleşme gerçekleştirin ve eşleşmeye girme başarısız hata penceresi ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Valorant eşleşmeye giriş başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız oyun sunucularından kaynaklı bir arıza meydana gelmiş olabilir veya sunucularda bakım olabilir. Böyle bir durumda teknik ekip tarafından sorunun giderilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

Bu yazımızda sizlere Valorant eşleşmeye girme başarısız hatası çözümünden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Valorant güncelleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Valorant Güncelleme Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın