Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi (Çözümü)

Valorant desteklenmeyen işletim sistemi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi (Çözümü)

Bilgisayarınızda Valorant oyunu yüklü ise ve oyunu açmak istediğinizde valorant desteklenmeyen işletim sistemi yazısı ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Valorant işletim sistemi hatası alıyorsanız çözümü için şu adımları uygulayın;

  • Windows Ayarlar bölümüne gelin.
  • Uygulamalar sekmesine girin.
  • Riot Vanguard programını bulun ve silin.

 

valorant vanguard hatası

Ardından yerel diskinizde bulunan riot vanguard’a ait ne kadar dosya varsa hepsini silin. Bunu manuel olarak yapmak istemiyorsanız çeşitli temizlik araçları ile yapabilirsiniz. Tamamen sildikten sonra oyuna giriş yapın Vanguard dosyaları tekrardan yüklenecektir.

Riot Vanguard programını silerken sorun yaşıyorsanız arkaplanda tamamen kapattığınızdan emin olun. Arkaplanda tamamen kapatmak için şu yolu izleyin;

  • Masaüstünde sağ alt köşeden Vanguard simgesine gelin.
  • Sağ tıklayıp Exit Vanguard seçeneğine tıklayın.

 

riot vanguard devre dışı bırakma

Exit Vanguard dediğinizde program arkaplanda tamamen kapanmış olacaktır. Bu işlemden sonra programı yukarıdaki adımları takip ederek kolaylıkla silebilirsiniz. Oyunu tekrar açtığınızda valorant işletim sistemi hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Bu hata genellikle Windows 11 sürümünü kullanan bilgisayarlarda karşılaşılmaktadır. Windows 11 yeni bir sürüm olduğu için uyumluluk veya güvenlik sorunları yaşanabilmektedir. Sürekli olarak gelen iyileştirme güncellemeleri ile birlikte bu sorunlar zamanla ortadan kalkacaktır.

Yazımız içerisinde yer alan tüm adımları uygulamanıza rağmen sorun düzelmiyorsa Windows 10 sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Bu hata genellikle Windows 11 sürümünde meydana gelmektedir.

Bu yazımızda sizlere valorant desteklenmeyen işletim sistemi sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Valorant VAN 9003 hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Valorant VAN 9003 Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın