Valorant VAN 9003 Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda valorant van 9003 hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Valorant VAN 9003 Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere özellikle Windows 11 işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda yaşanılan valorant van 9003 hatası konusunu ele alacağız. Bu hata ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Windows 10 işletim sisteminden 11 sürümüne geçtiyseniz ve bilgisayarınızda Valorant oyunu yüklü ise oyunu açarken muhtemelen VAN 9003 hatası Windows 11 sorunu ile karşılaşacaksınız.

Bu hatanın çözümü için dns adresi değiştirme, internet bağlantısını kontrol etme, oyun dosyalarını doğrulama gibi işlemleri yapmanız hiçbir fayda sağlamayacaktır.

VAN 9003 hatası çözümü için şu adımları izleyin;

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • BIOS ekranına girin. (DEL tuşu)
  • BIOS ekranında Boot menüsünü bulun.
  • OS Type kısmını Windows UEFI olarak ayarlayın.

VAN 9003 hatası Windows 11

OS Type kısmını UEFI mode yaptıktan sonra Advanced sekmesine gelin. Advanced sekmesinde yapmamız gereken son ufak bir ayar kaldı. Şimdi sizlere onu göstereceğiz.

asus tpm 2.0 açma

Advanced sekmesine gelin. Ardından yukarıdaki görselde olduğu gibi PCH-FW Configuration bölümüne girin.

asus tpm 2.0 enable

PCH-FW Configuration kısmında yapmanız gereken Intel Platform Trust Technology yazan kısmı Enable olarak değiştirmektir.

Bu kısım sizlerde muhtemelen görselde olduğu gibi Disabled şeklinde gelecektir. Burayı Enable yaptıktan sonra F10 tuşuna basıp yaptığımız ayarları kaydedip bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Tüm bu ayarları yapıp bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra Valorant oyununu açmayı deneyelim. Muhtemelen artık Valorant 9003 hatası almayacaksınız.

BIOS ekranı menüsü anakartınızın modeline göre değişiklik gösterebilir. Yazımızda sizler için ASUS anakarta sahip BIOS ekranından görsel paylaştık. Diğer anakart modellerinde de menüler hemen hemen aynıdır.

Valorant oyununu açmak istediğinizde karşılaştığınız VAN 9003 hatası Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda karşınıza çıkmaktadır. Bunun nedeni bazı bilgisayarlarda UEFI modunun kapalı olmasından kaynaklıdır.

Bu yazımızda sizlere valorant van 9003 hatası çözümünden bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 11 TPM 2.0 etkinleştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 TPM 2.0 Etkinleştirme – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın