UYAP Lisans Kontrolü Başarısız Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda uyap lisans kontrolü başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

UYAP Lisans Kontrolü Başarısız Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda yüklü olan UYAP programında uyap lisans kontrolü başarısız hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Bu sorunun çözümü aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “https://avukat.uyap.gov.tr” yazın.
  • Sağ üst köşeden Giriş Seçenekleri butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada Yeni UYAP Uygulaması İle Giriş butonuna basın.

uyap java güncelleme

Yukarıdaki adımları sırasıyla takip ettiğinizde bilgisayarınıza UYAPGiris.jnlp adlı bir dosya inecektir. Bilgisayarınıza inen bu dosyaya çift tıklayarak çalıştırın.

Eğer dosyası çalıştırdığınızda görseldeki gibi bir uyarı penceresi geliyorsa bilgisayarınızda yüklü olan Java programının güncel olmadığı anlamına gelir. Bu pencerede Update seçeneğine tıklayarak kolaylıkla güncelleme yapabilirsiniz.

Java güncelleme işlemini tamamladıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızda fayda vardır.

uyap nasıl kullanılır

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra indirmiş olduğunuz UYAPGiris.jnlp dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. Karşınıza bir pencere gelecektir buradan Run butonuna tıklayarak programı çalıştırın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra UYAP programı başarılı bir şekilde açılacaktır. UYAP programı üzerinden evrak doğrulama, hukuk davaları ile ilgili işlemler, duruşmaları takip etme, telefon numarası sorgulama gibi birtakım özellikleri kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere uyap lisans kontrolü başarısız hatası çözümünden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

UYAP konfigürasyon hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için UYAP Konfigürasyon Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın