UYAP Konfigürasyon Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda uyap konfigürasyon hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımız içerisinde yer alan adımları sırasıyla uygulayın.

UYAP Konfigürasyon Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda UYAP ile alakalı program yüklü ise ve uyap konfigürasyon hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Bu yazımız sayesinde artık bu sorun ortadan kalkacaktır.

Öncelikle UYAP nedir kısaca ondan bahsedelim. UYAP Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarının dijital ortama aktarılmasını sağlayan bir bilişim sistemidir.

UYAP sisteminde hangi işlemler yapılır diye soracak olursanız icra takibi, dava ve duruşma tarihleri gibi birçok işlemi bu sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

UYAP nedir bu konu hakkında ufakta olsa bilgi sahibi olduktan sonra şimdi bilgisayarda karşımıza çıkan konfigürasyon hatası nasıl çözülür ondan bahsedelim.

  • Bilgisayarınızın arama kısmına “Denetim Masası” yazın.
  • Açılan pencerede Java bölümüne giriş yapın.

Konfigürasyon dosyası okunamadı UYAP

Java bölümüne tıkladığınızda karşınıza Java Control Panel adlı ufak bir pencere gelecektir. Bu pencerede Settings butonuna tıklayın. Ardından açılan pencerede Delete Files butonuna tıklayın.

Delete Files butonuna tıkladığınızda küçük bir pencere sizi karşılayacaktır. Bu pencerede yer alan tüm seçenekleri işaretleyin ve ardından tamam butonuna tıklayın.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra sisteme giriş yapmayı deneyin ve Konfigürasyon dosyası okunamadı UYAP gibi sorunlar meydana gelip gelmediğini kontrol edin.

UYAP editörünün en güncel sürümüne UYAP Editör adresinden ulaşabilir bilgisayarınıza kolaylıkla indirip kurabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere UYAP konfigürasyon hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

UYAP connection reset hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Uyap Connection Reset Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın