Uyap Connection Reset Hatası (Çözümü)

Uyap connection reset hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Uyap Connection Reset Hatası (Çözümü)

Devletin resmi websitesi UYAP sistemine giriş yapmak istediğinizde uyap connection reset hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Tarayıcınızın geçmişini temizleyin.
  • Farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin.

Yukarıda yer alan maddeleri sırasıyla deneyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır.

İnternet bağlantınızda bir kopukluk meydana geldiyse bu tarz sorunlar meydana gelebilir. Bunun için modeminizi kapatıp 20 saniye bekledikten sonra tekrardan açın.

Modeminizin üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra tekrardan UYAP sistemine giriş yapmayı deneyin ve herhangi bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa tarayıcınızın geçmişini ve önbelleğini temizleyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Google Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar sekmesine gelin.

tarayıcı önbellek temizleme

Ayarlar kısmında sol menüden Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin. Buradan Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın. Ardından Gelişmiş sekmesine tıklayın ve zaman aralığını Tüm zamanlar olarak seçin.

Tüm bunları yaptıktan sonra mavi renkli Verileri temizle butonuna tıklayarak tarayıcınızın geçmişini temizleme işlemini gerçekleştirin. Tarayıcınızın geçmişini temizledikten sonra kapatın.

Tarayıcınızı tekrardan açın ve UYAP sistemine giriş yaparak uyap connection reset hatası alıp almadığınızı kontrol edin. Eğer sorun düzelmediyse son olarak tarayıcınızı değiştirin.

Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız farklı bir tarayıcı üzerinden UYAP sistemine giriş yapmayı deneyin ve sorun çıkıp çıkmadığını teyit edin. Eğer sorun yaşamıyorsanız diğer tarayıcınızda sorun var demektir.

Uyap e imza geçerli değildir hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Uyap, E İmza Geçerli Değildir Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın