UYAP Downloading Application Hatası (Çözümü)

UYAP programını açarken uyap downloading application hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

UYAP Downloading Application Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda UYAP programını açmak istediğinizde uyap downloading application hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Windows arama çubuğuna “Denetim Masası” yazın.
  • Açılan pencerede Java sekmesine tıklayın.

uyap java ayarı

Eğer Denetim Masası penceresini açtığınızda karşınıza Java çıkmıyorsa sağ üst köşeden Görüntüleme ölçütünü “Büyük simgeler” olarak değiştirin.

Daha sonra Java penceresinde Settings yazan butona tıklayın. Ardından açılan Temporary Files Settings adlı pencerede en üst kısımda yer alan “Keep temporary files on my computer.” seçeneği işaretli ise kaldırın.

uyap java hatası

Delete Files adlı butona tıklayın. Karşınıza ufak bir pencere gelecektir. Bu pencerede yapmanız gereken tüm seçenekleri işaretlemek ve ardından Tamam butonuna tıklamak olacaktır.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz UYAPGiris dosyası silinecektir. Resmi internet adresi üzerinden tekrardan indirmeniz gerekecektir.

  • Tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “https://avukat.uyap.gov.tr” yazın.
  • Sağ üst köşeden Giriş Seçenekleri butonuna tıklayın.
  • Ardından Yeni UYAP Uygulaması İle Giriş butonuna basın.

Yukarıdaki adımları uygulayarak UYAP programını bilgisayarınıza tekrardan indirin. Ardından UYAP programını açarak herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa modeminize reset atmayı deneyin. Modeminizi kapatın 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra programı açmayı deneyin.

Bu yazımızda sizlere uyap downloading application hatası çözümünden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

UYAP lisans kontrolü başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için UYAP Lisans Kontrolü Başarısız Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın