TurkTelekom WiFi Şifre Değiştirme (Resimli Anlatım)

Bilgisayarda veya telefonda turktelekom wifi şifre değiştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TurkTelekom WiFi Şifre Değiştirme (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda sizlere turktelekom wifi şifre değiştirme işlemi nasıl gerçekleştirilir ondan bahsedeceğiz. İnternet sağlayıcınız Türk Telekom ise ve modem şifrenizi değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Modeminizin wifi şifresini değiştirmek için öncelikle modem arayüzüne erişmeniz gerekir. Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşın.

Not: Modem arayüzüne erişim adresi genellikle 192.168.1.1 şeklindedir. Ancak bazı modemlerde bu durum değişkenlik göstererek 192.168.2.1 şeklinde olabilmektedir.

Modem arayüzüne başarılı bir şekilde ulaştığınızda sizi aşağıdaki görselde olduğu gibi bir giriş ekranı karşılayacaktır. Bu giriş ekranında kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekir.

türk telekom arayüz şifreleri

Modeminizin arayüz şifresini daha önce hiç değiştirmediyseniz ve arayüz şifrenizi bilmiyorsanız modeminizin altında yer alan etikette bulabilirsiniz.

Türk Telekom Modem Şifreleri

Türk Telekom internet sağlayıcısına ait olan bazı modem şifreleri aşağıda yer almaktadır.

  • Airties Giriş Adresi: 192.168.2.1 Kullanıcı Adı: admin Şifre: ttnet
  • Airties Giriş Adresi: 192.168.1.1 Kullanıcı Adı: admin Şifre: ttnet
  • TP-Link Giriş Adresi: 192.168.1.1 Kullanıcı Adı: admin Şifre: ttnet
  • TP-Link Giriş Adresi: 192.168.2.1 Kullanıcı Adı: admin Şifre: turktelekom
  • Huawei Giriş Adresi: 192.168.2.1 Kullanıcı Adı: admin Şifre: turktelekom
  • Zyxel Giriş Adresi: 192.168.2.1 Kullanıcı Adı: admin Şifre: turktelekom

Modem arayüz kullanıcı adı ve şifrenizi öğrendikten sonra başarılı bir şekilde giriş yaptığınızı farzederek turktelekom wifi şifre değiştirme adımlarına devam edelim.

192.168.1.1 şifre değiştirme

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra alt kısımda birçok menü göreceksiniz. Bu menülerde wifi şifresi değiştirmemiz için bize gerekli olan bölüm Ağ Ayarı bölümüdür.

Ağ Ayarı bölümüne geldiğinizde yukarıdaki görselde olduğu gibi ufak bir pencere açılacaktır. Bu pencerede yer alan Kablosuz sekmesine tıklayın.

Wifi şifresi değiştirme

Kablosuz bölümüne girdiğinizde aşağı kısmıda görselde olduğu gibi bir alan sizi karşılayacaktır. Burada password unmask seçeneğini seçtiğinizde varolan wifi şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifre yazan kutucukta yer alan varolan şifrenizi silebilir yerine yeni wifi şifrenizi belirleyebilirsiniz. Şifrenizi girdikten sonra uygula veya tamam butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere turktelekom wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır detaylı bir şekilde ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Telefonda wifi bağlanmama sorunu yaşıyorsanız çözümü için Telefonda WiFi Bağlanmama Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın