Telefonda WiFi Bağlanmama Sorunu – Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonunuzda internete bağlanmak istediğinizde wifi bağlanmama sorunu yaşıyorsanız hatanın çözüm yolları için yazımızın devamını okuyun.

Telefonda WiFi Bağlanmama Sorunu – Nasıl Çözülür?

Android cihazınızda internete bağlanmaya çalıştığınızda wifi bağlanmama sorunu veya wifi kopma sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 • Öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Ardından Bağlantılar sekmesine elin.
 • Burada yer alan Wi-Fi özelliğini açık olup olmadığını kontrol edin.

wifi kopma sorunu

Eğer bu özellik kapalı ise Wi-Fi’yi açık hale getirin ardından karşınıza çıkan ağ listesinden kendi modeminizi seçerek bağlanmaya çalışın.

Evinizde bulunan modeminize bağlanırken sizlerden Wi-Fi şifresi istenecekir. Ağa bağlanmak için girmiş olduğunuz şifreyi doğru yazdığınızdan emin olun.

Eğer Wi-Fi şifrenizi yanlış giriyorsanız akıllı telefonunuz otomatik olarak algılayacak ve sizlere şifre yanlış vb. hata mesajı verecektir.

WiFi şifrenizi girerken büyük küçük harf durumuna dikkat edin ve doğru ve eksiksiz bir şekilde şifrenizi girmeye çalışın. Gerekirse şifreyi göster diyerek doğru girdiğinizi teyit edin.

Eğer şifrenizi doğru şekilde girmenize rağmen wifi bağlanmama sorunu yaşıyorsanız aşağıda yer alan yolu takip edin.

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Bağlantılar sekmesine gelin.
 • Diğer bağlantı ayarları kısmına giriş yapın.
 • VPN özelliğinin kapalı olduğundan emin olun.

Eğer telefonunuzda VPN açık ise internete bağlanamama veya wifi kopma sorunu gibi birtakım sorunlar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Eğer telefonunuzda ekstra olarak Google Play üzerinden indirmiş olduğunuz VPN uygulaması varsa ve aktif halde ise pasif hale getirerek internete bağlanmaya çalışın.

Telefonumda VPN özelliğinin açık olup olmadığını nasıl anlarım diye soracak olursanız telefonunuzun üst bildirim paneli kısmında anahtar(kilit) şeklinde bir simge var ise açık demektir.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyorsa telefonunuzun Ayarlar bölümüne tekrardan giriş yapın ve aşağıdaki yolu izleyin.

 • Ayarlara girin.
 • Bağlantılar sekmesine gelin.
 • Wi-Fi kısmına dokunun.
 • WiFi ağları listesi olan pencerenin sağ üst kısmında yer alan üç noktaya basın ve Gelişmiş seçeneğine dokunun.

Gelişmiş seçeneğine bastıktan sonra açılan pencerede “Wi-Fi güç tasarrufu modu” özelliği aktif ise bunu pasif hale getirin.

Yine aynı pencerede Ağları yönetin kısmına dokunun ve karşınıza çıkan kayıtlı wifi ağlarını tamamen silin.

Ardından tekrardan wifi şifrenizi girerek ağınıza bağlanmaya çalışın ve wifi bağlanmama sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Klasik yöntem olarak bu sorunu çözmek için telefonunuzu kapatıp açmayıda deneyebilirsiniz. Telefonunuz açıldıktan sonra wifi ağına bağlanarak herhangi bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Telefonunuzda wifi özelliği açık olduğu halde wifi ağlarını listede göremiyorsanız donanımsal bir problem olabilir. En kısa sürede teknik servis ile iletişime geçerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Telefonunuzda pdf dosyalarını bir türlü açamıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için Telefonda PDF Açılmıyor Sorunu – Nasıl Çözülür? [Android] başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın