Turkcell TV Televizyona Nasıl Bağlanır?

Turkcell TV televizyona nasıl bağlanır bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları sırasıyla uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell TV Televizyona Nasıl Bağlanır?

Evinizde Turkcell TV veya Turkcell TV Plus varsa ve Turkcell TV televizyona nasıl bağlanır bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 • Turkcell TV kumandanızda yer alan Kırmızı(PIP) ve Mavi(Altyazı) tuşlara aynı anda basılı tutun.
 • Kumandanın en üst kısmında bulunan TV Plus tuşu yanıp sönecektir.
 • TV Plus tuşu yanıp söndükten sonra sabit kaldığında kırmızı ve mavi tuşları bırakın.

turkcell tv plus kumanda

Yukarıdaki adımlar uyguladıktan sonra televizyonunuzun markasına göre sayı tuşlamanız gerekmektedir. Hangi sayı hangi markaya ait bilmiyorsanız sizler için bu yazımızda bu konuyada değindik.

 1. Arçelik,Beko,Grundig
 2. Hisende
 3. LG
 4. Panasonic
 5. Philips
 6. Samsung
 7. Sharp
 8. Sony
 9. Toshiba

Son olarak Turkcell TV plus kumandanızda yer alan 0 tuşu Vestel,Finlux,Regal,SEG,Telefunken markalarını temsil etmektedir. Televizyonunuzun markasına göre tuşlama yapmanız gerekmektedir aksi takdirde bağlantı başarısız olacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse televizyonunuz açık durumda iken Turkcell TV Plus kumandanızdan kırmızı ve mavi tuşlara aynı anda basın. Ardından kumanda da yer alan TV Plus tuşu yanıp sönecek ve ardından sabitlenecektir.

TV Plus tuşu sabit konuma geldikten hemen sonra televizyonunuzun markasına göre tuşlama yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri hızlıca yapmanız gerekmektedir. Eğer fazla beklerseniz zaman aşımına uğrayacaktır ve baştan bu işlemleri yapmanız gerekir.

Turkcell TV çalışmıyor gibi sorunlar yaşıyorsanız Turkcell TV adresini ziyaret ederek uzman kişiler tarafından teknik destek alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Turkcell TV televizyona nasıl bağlanır detaylı bir şekilde bilgi verdik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Turkcell Superbox internet sorunu yaşıyorsanız çözümü için Turkcell Superbox İnternet Sorunu – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın